Brankář Ondřej Pavelec

Brankář Ondřej Pavelec | foto: ČTK

Pavelec vychytal v NHL třetí čisté konto a stal se hvězdou zápasu

•   6:58
NEW YORK - Hokejový brankář Ondřej Pavelec vychytal v pondělním utkání NHL třetí čisté konto v sezoně a dovedl Winnipeg k důležité výhře 2:0 na ledě Minnesoty. Český gólman zlikvidoval všech 32 střel a byl zvolen první hvězdou zápasu.

V tabulce Západní konference poskočili na osmé místo, kde mají jednobodový náskok před Los Angeles, které prohrálo 1:2 po nájezdech ve Vancouveru. Zároveň ztrácejí už jen dva body právě na Minnesotu, které patří první tzv. divoká karta.

Pavelec je ve formě. Stal se opět první hvězdou zápasu

Jets tak získali další dva body v boji o postup do play off. V Winnipeg dostal do vedení v páté minutě Blake Wheeler, jehož přihrávku v přesilové hře si srazil bruslí do vlastní branky obránce Marco Scandella. Druhý gól přidal v polovině druhé třetiny z dorážky Drew Stafford. O zbytek už se postaral Pavelec, jehož tým zvítězil v sedmém z posledních deseti zápasů. Naopak Minnesota poprvé po třech měsících prohrála třetí utkání za sebou.

„Klíčové je nejen to, kolik toho Pavelec chytí, ale jak. Nehrozí nám tolik nebezpečí z dorážek, protože on buď většinu střel kryje, nebo je vyráží do rohů,“ zdůraznil trenér Paul Maurice. „Na dnešním vítězství ale mají podíl všichni. Hráli jsme disciplinovaně a chytře,“ dodal.

Mužstvo pochválil i střelec druhého gólu Stafford. „Byl to od nás precizní výkon na soupeřově ledě. Vše, k čemu jsme je pustili, pochytal Pavelec, zároveň jsme to v úterý soupeři hodně znechutili, nedali jsme jim moc prostoru,“ uvedl.

Jets čeká spoustu práce

Nicméně aby si Jets vybojovali účast v play off, čeká je ještě spousta práce. Už v úterý nastoupí na ledě St. Louis, ve čtvrtek hrají v Coloradu a na závěr základní části přivítají v sobotu Calgary. Ani Minnesota nemá lehký los - hraje v Chicagu, pak v Nashvillu a následně v St. Louis.

Oba celky každopádně uvítaly porážku obhájců Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří ve Vancouveru vedli od druhé minuty 1:0 a dlouho se zdálo, že náskok udrží až do konce. Ve třetí třetině však domácí vyvinuli velký tlak, který vyvrcholil v 50. minutě spoluprací bratří Sedinů.

Byl na odpis, pouštěl hloupé góly. Teď Pavelec táhne Winnipeg za postupem

Henrik svou 700. gólovou přihrávkou našel zadovkou zpoza branky Daniela a ten dělovkou překonal brankáře Quicka. O vítězství Canucks pak rozhodl ve třetí sérii penaltového rozstřelu Chris Higgins.

Výhra Winnipegu s definitivní platností vyřadila ze hry o play off San Jose a Dallas, v jejichž vzájemném souboji zvítězili Stars 5:1. Čeští útočníci Tomáš Hertl, který nastoupil v dresu Sharks navzdory nachlazení, ani hostující Aleš Hemský se bodově neprosadili.

VÝSLEDKY NHL:

Buffalo - Carolina 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky: 6. Grigorenko, 16. Gionta, 22. Larsson, 37. Ennis - 39. Dwyer, 43. Sjomin, 55. E. Staal. Střely na branku: 25:52. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Ennis, 2. Gionta, 3. Lindbäck (všichni Buffalo).

NY Rangers - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 60. a 65. Stepan, 6. St. Louis, 21. Girardi - 18. Calvert, 35. Daňo, 49. Dubinsky. Střely na branku: 42:32. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Lundqvist, 3. Kreider (všichni Rangers).

Minnesota - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Wheeler, 34. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 32 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19.010. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Pominville (Minnesota).

San Jose - Dallas 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 34. J. Thornton - 28. a 56. Jamie Benn, 1. Sceviour, 18. Eaves, 59. Garbutt. Střely na branku: 24:25. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Jamie Benn, 2. Spezza (oba Dallas), 3. J. Thornton (San Jose).

Vancouver - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 50. D. Sedin, rozh. nájezd Higgins - 2. King. Střely na branku: 38:37. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. Läck (Vancouver), 2. Quick (Los Angeles), 3. H. Sedin (Vancouver).

Autoři: ČTK, Lidovky.cz