Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po úspěšném čtvrtfinále přijedou hokejisty podpořit manželky

Sport

  15:51aktualizováno  22:25
KOLÍN NAD RÝNEM - Čtvrtfinálová výhra na mistrovství světa nad Finskem zajistila českým hokejistům vedle účasti v bojích o medaile i právo pozvat si do dějiště šampionátu manželky, přítelkyně a jiné rodinné příslušníky na náklady českého svazu. A většina z nich toho využije.

Česko - Kanada (uprostřed přítelkyně Jaromíra Jágra Ina Puhajková). foto: Radek Petrášek, ČTK

"Dohodli jsme se, že to tak bude. Vše ještě dořešujeme, ale v sobotu a v neděli tady budou," řekl dnes manažer tým Martin Loukota novinářům. Dopravu si hokejisté se svými blízkými řeší sami, neboť někteří chtějí přijet auty a jiní přiletí, vstupenky však určitě dostanou. "Doposud dostali vždy dva, teď jsme se dohodli, že budou tři," potěšil Loukota hráče.

Někteří hokejisté mají své přítelkyně či manželky v dějišti turnaje již delší dobu, například partnerky Jaromíra Jágra nebo Jakuba Klepiše zápasy prožívají přímo v Mannheimu i v Kolíně nad Rýnem. Další přijedou až v sobotu.

To je i případ manželky kapitána Tomáše Rolinka, která doposud duely emotivně prožívala u televizní obrazovky. "Hlavně čtvrtfinále. Koukala na něj s dcerou, které je sedm, a říkala, že ona to nemohla pochopit. Při prodloužení prý fandila a měla takové věci, že dcera nevěděla, co se děje. Takhle ji ještě nezažila," usmíval se Rolinek.

Například trenér Vladimír Růžička však svazovou nabídku nevyužije. "Manželka to sleduje z kuchyně, taky už na to nemůže koukat," vysvětlil, proč jeho žena do Německa nepřicestuje. I on už ale jednu návštěvu na MS měl, zápas základní skupiny proti Švédsku sledoval osobně jeho otec. "A pomohlo nám to. Teď už bude ale koukat u televize," řekl Růžička.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat