Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po úspěšném čtvrtfinále přijedou hokejisty podpořit manželky

Sport

  15:51aktualizováno  22:25
KOLÍN NAD RÝNEM - Čtvrtfinálová výhra na mistrovství světa nad Finskem zajistila českým hokejistům vedle účasti v bojích o medaile i právo pozvat si do dějiště šampionátu manželky, přítelkyně a jiné rodinné příslušníky na náklady českého svazu. A většina z nich toho využije.

Česko - Kanada (uprostřed přítelkyně Jaromíra Jágra Ina Puhajková). foto: Radek Petrášek, ČTK

"Dohodli jsme se, že to tak bude. Vše ještě dořešujeme, ale v sobotu a v neděli tady budou," řekl dnes manažer tým Martin Loukota novinářům. Dopravu si hokejisté se svými blízkými řeší sami, neboť někteří chtějí přijet auty a jiní přiletí, vstupenky však určitě dostanou. "Doposud dostali vždy dva, teď jsme se dohodli, že budou tři," potěšil Loukota hráče.

Někteří hokejisté mají své přítelkyně či manželky v dějišti turnaje již delší dobu, například partnerky Jaromíra Jágra nebo Jakuba Klepiše zápasy prožívají přímo v Mannheimu i v Kolíně nad Rýnem. Další přijedou až v sobotu.

To je i případ manželky kapitána Tomáše Rolinka, která doposud duely emotivně prožívala u televizní obrazovky. "Hlavně čtvrtfinále. Koukala na něj s dcerou, které je sedm, a říkala, že ona to nemohla pochopit. Při prodloužení prý fandila a měla takové věci, že dcera nevěděla, co se děje. Takhle ji ještě nezažila," usmíval se Rolinek.

Například trenér Vladimír Růžička však svazovou nabídku nevyužije. "Manželka to sleduje z kuchyně, taky už na to nemůže koukat," vysvětlil, proč jeho žena do Německa nepřicestuje. I on už ale jednu návštěvu na MS měl, zápas základní skupiny proti Švédsku sledoval osobně jeho otec. "A pomohlo nám to. Teď už bude ale koukat u televize," řekl Růžička.

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat