Dohrávané 16. kolo hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary, 15. února 2021 v Praze. Hráči Karlových Varů se radují z vítězství. | foto: ČTK

První výhra po šesti letech. Karlovy Vary přerušily dlouhou sérii Sparty, po nájezdech rozhodl Černoch

•   20:07aktualizováno  20:55
Praha - Hokejisté Karlových Varů vyhráli v dohrávaném 16. kole extraligy na ledě vedoucí Sparty 4:3 po samostatných nájezdech a ukončili tak sérii pěti porážek. Pražané naopak nenavázali na svých devět výher v řadě, bodovali však v šestnáctém utkání za sebou. Dvěma góly se na výhře Energie podílel Tomáš Vondráček, jenž v 59. minutě poslal utkání brankou v oslabení do prodloužení. Nájezdy rozhodl bývalý hráč Sparty Jiří Černoch.

Dohrávané 16. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Polášek (Řepík), 26. M. Forman (Rousek, Pech), 27. Košťálek (R. Horák, Rousek) - 1. Koblasa (Weinhold, O. Beránek), 29. Vondráček (Osmík, Redlich), 59. Vondráček (Skuhravý), rozhodující sam. nájezd Černoch. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Sestavy:

Sparta: Salák - Jurčina, Tomáš Dvořák, Polášek, Košťálek, O. Němec, M. Jandus, Kalina - Řepík, R. Horák, Sobotka - Říčka, M. Sukeľ, A. Kudrna - M. Forman, Pech, Rousek - Dvořáček, D. Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.

Karlovy Vary: Habal - Weinhold, Šenkeřík, Plutnar, D. Mikyska, Kowalczyk, L. Zábranský ml., Klejna - O. Beránek, Kulich, Hladonik - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Rymon - M. Zabloudil, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Oba celky nastoupily bez reprezentantů, kteří se v neděli vrátili ze Švédských her. Zatímco ale Spartě se do sestavy vrátili uzdravení Sobotka a Jurčina, Karlovy Vary v O2 areně postrádaly řadu dalších hráčů. Nenastoupil Rachůnek, Pulpán, Mikúš, v brance chyběla jednička Novotný. I proto se do hry poprvé dostali šestnáctiletí útočníci Kulich a Rymon.

Kulich se postavil dokonce do středu prvního útoku a hned při svém prvním střídání si připsal plusový bod, byl totiž na ledě u vedoucí branky Koblasy po 38 sekundách hry.

Pražané ale ještě v první třetině dokázali zásluhou Poláška vyrovnat a poté, co přežili tři oslabení, se ve druhé třetině dostali do vedení. Rousek ještě ve 25. minutě svůj brejk nevyužil, o pár sekund později ale přihrál Formanovi na druhý gól Sparty.

Ve 27. minutě překonal Habala potřetí Kudrna, ale rozhodčí jeho gól v signalizované početní výhodě po chvilce pro předcházející ofsajd odvolali. Domácí to ale dlouho mrzet nemuselo. Následnou přesilovku využil již po 14 sekundách Košťálek.

V polovině zápasu sice Salák zlikvidoval brejk Redlicha, v pokračující akci jej ale překonal na brankovišti důrazný Vondráček. Blízko vyrovnání byl dokonce v oslabení Kohout, z rychlého protiútoku ale trefil jen tyč, což potvrdil i videorozhodčí.

Ve třetí třetině byla Sparta aktivnější, hosté hrozili z brejků. Jeden z nich jim vyšel v samotném závěru a dokonce v oslabení. Když byl v 59. minutě vyloučen Šenkeřík, zdálo se, že domácí v klidu zápas dohrají. Vondráček se však dostal do samostatného nájezdu a prostřelil Saláka.

Dohrávané 16. kolo hokejové extraligy: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy...

V nastavené pětiminutovce se ani jeden z týmů neprosadil, vítěze tak určily nájezdy. Jako jediný se v nich v šesté sérii prosadil Černoch, Karlovy Vary tak vyhrály v Praze poprvé od října 2015.

Ostatní výsledky dohrávaného 16.kola:

HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Koch (Lakatoš), 14. L. Kovář (J. Hruška), 20. Lakatoš - 1. Martin Růžička (Hrehorčák, Kundrátek), 4. M. Adámek (Marcinko, Kurovský), 22. Kofroň (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 23. Martin Růžička (Hrehorčák, P. Vrána). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Bez diváků.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 46. Claireaux (Cienciala, Allen), 49. Jääskeläinen, 57. Allen (Claireaux, Cienciala), 59. Fillman - 37. Budík (Kodýtek, Eberle), 58. Čerešňák. Rozhodčí: Pešina, Kika - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:2. Bez využití.

Mountfield Hradec Králové - PSG Berani Zlín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 47. Zachar. Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Bryška, Axman. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Bez diváků.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Jarůšek (Ščotka) - 38. Derner (T. Hanousek, A. Musil), 62. Gríger (Vitásek). Rozhodčí: R. Šír, Pilný - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Poulíček (Kusý), 8. J. Zdráhal (Pochobradský, L. Horký), 63. Poulíček (Nakládal) - 7. V. Tomeček (Ostřížek, Strapáč), 47. J. Knotek (A. Rutar, J. Káňa II). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Bez diváků.