Slávista Roman Červenka před zlínským brankářem Jakubem Sedláčkem. | foto: ČTK

Skvělý Červenka: přišel, viděl a dovedl Slavii po šesti zápasech k výhře

•   21:34
ZLÍN - Hokejisté Slavie porazili ukončili v předehrávce 38. kola extraligy černou sérii šesti porážek, když zvítězili nad Zlínem 4:3 v prodloužení a porazili ho i potřetí v sezoně. Rozhodující gól dal v čase 61:02 útočník Lukáš Havel. Tři přihrávky si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Roman Červenka, jenž se vrátil do sestavy po pauze zaviněné zablokovanými zády.

Také hosté už měli k dispozici svého klíčového hráče. Do zlínské branky se ihned po návratu z mistrovství světa juniorů postavil Sedláček. Opatrná první třetina příliš vzruchu nenabídla. Pražané nejprve prohospodařili dvě početní výhody, ale na konci 16. minuty našel Holec skvělou křížnou přihrávkou Svobodu, který z hranice brankoviště otevřel skóre.

Zlínu stačilo na odpověď pouze 65 vteřin. Vlach najížděl ze strany na Slipčenka, při pokusu o blafák mu kotouč sklouzl z hole, ale následně prošel mezi betony domácího gólmana. Zlínští hráli v samém závěru prvního dějství v šesti a pykali za to dvouminutovým trestem, který si přenesli do druhé části.

Pouhé čtyři vteřiny před jeho koncem se po Červenkově nahrávce prosadil tísněný Vondrka a Slavia opět vedla. Mohla dokonce chvilku nato svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek, ale Doležalova tečovaná bekhendová přihrávka skončila ve 23. minutě pouze na tyči.

V polovině základní hrací doby hráli přesilovku Berani a na vyrovnání jim stačilo sedm vteřin. Linhart si sjel až před gólmana Slipčenka, kde ho našel Leška a zlínský obránce nezaváhal. Ve 34. minutě se mohl úspěšný střelec zapsat druhým gólem, ovšem jeho střela po ledě skončila na levé tyči Slipčenkovy branky. Také hosty poté zachránila branková konstrukce; těsně před druhou přestávkou tečoval Havel nahození Kadlece a kotouč zazvonil na horní tyčku.

Pražané šli i potřetí v utkání do vedení. Po půlminutě přesilovky překonal Sedláčka z bezprostřední blízkosti bekhendem Kůrka. Hosté si však stejně jako v prvním případě přichystali velmi rychlou odpověď a po 76 sekundách vyrovnal Záhorovský. Zlín mohl v závěru základní hrací doby rozhodnout při Červenkově vyloučení, ale neuspěl. Z prodloužení se odehrálo pouze 62 vteřin, než o druhém bodu pro domácí rozhodl Havel.

EXTRALIGA V ČÍSLECH

HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:3 v prodloužení
(1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.

Slavia Praha: Slipčenko - Sloboda, Vašíček, Kadlec, Špelda, J. Drtina, Kolařík, Žižka - Kůrka, Červenka, Vondrka - Havel, Beránek, Tomica - T. Svoboda, Sklenář, Doležal - Holec. Trenéři: V. Růžička a Čelanský.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira.