20. února 2018 11:50 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ruský web ‚pohřbil‘ českého hokejistu. Hloupost, jsem v pořádku, vyloučil reprezentant

Reprezentační útočník Tomáš Filippi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reprezentační útočník Tomáš Filippi. | foto: Markku UlanderMAFRA

PRAHA „Český hokejista Tomáš Filippi byl nalezen mrtev u sebe doma.“ S takovou zprávou přišel v pondělních večerních hodinách ruský server Meduza. Reprezentační útočník, jenž pro zranění přišel o možný start na olympijských hrách, tvrzení dementoval. Uvedl, že je v pořádku.

Hokejový útočník Tomáš Filippi ještě v dresu Bílých Tygrů Liberec.

Hokejový útočník Tomáš Filippi ještě v dresu Bílých Tygrů Liberec.

„Jsem živ a zcela v pořádku v Liberci, kde se poctivě věnuji rehabilitaci po nedávných zdravotních problémech,“ citovala bývalého hráče Bílých Tygrů Liberec či ruského Magnitogorsku v prohlášení agentura, která jej zastupuje.

„Zprávu mi zaslalo několik spoluhráčů a kamarádů z Magnitogorsku, samozřejmě byli pořádně vyděšeni,“ dodal rodák z Rychnova nad Kněžnou s tím, že nechtěl ani domýšlet, jak by taková informace mohla zapůsobit na jeho nejbližší.

„Rodině jsem okamžitě volal, abych je na další možné šíření této hlouposti nachystal. Věřím, že se podaří zabránit šíření této lži hned v počátku, aby nešokovala další kamarády, spoluhráče či známé.“

Ruští hokejisté se radují z gólu, přihlížejí Jakub Jeřábek a Tomáš Filippi.
Radost z gólu. Ondřej Vitásek (vlevo) a Tomáš Filippi.

Podle nezávislého webu Meduza, za nímž stojí zhruba dvacítka ruských novinářů, kteří do pobaltské země odešli před cenzurou, byl hokejový útočník nalezen v bytě po rozchodu se svou přítelkyní. Filippi se přitom před necelými dvěma lety oženil. Autoři článek po několika hodinách stáhli.

Filippi se aktuálně zotavuje po zranění, kvůli němuž v prosinci předčasně ukončil angažmá v Magnitorsku. Zároveň tím přišel i o možnost probojovat se do výběru reprezentačního trenéra Josefa Jandače pro olympijské hry v Jižní Koreji.

Lidovky.cz