Pátek 17. května 2024, svátek má Aneta

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Nylander vystřílel Torontu proti Bostonu rozhodující sedmý zápas

William Nylander z Toronta rozhodl dvěma góly šestý duel proti Bostonu. foto: AP

Hokejisté Bostonu nedokázali v play off NHL ani napodruhé proměnit postupový mečbol. Toronto čelící vyřazení navíc bez klíčového útočníka Austona Matthewse dokázalo podruhé za sebou uspět těsně 2:1 a vynutilo si rozhodující sedmý duel. Obě branky Maple Leafs vstřelil Švéd William Nylander.
  7:14aktualizováno  7:20

Šesté partii mezi Bostonem a Torontem dlouho kralovali gólmani Jeremy Swayman a Joseph Woll. Bezbrankový stav protrhl až v 40. minutě hostující William Nylander. Těsně před druhým odchodem do kabin se ujala jeho nenápadná střela od pravého mantinelu, kterou těsně před brankářem nechtěně srazil do vlastní sítě bránící McAvoy.

Blízko vyrovnání byli Bruins v 47. minutě, zkušený Brad Marchand ale ležícího Wolla překonat nedokázal. V samém závěru řádné hrací doby Maple Leafs proti riskujícímu soupeři dvakrát ujeli do samostatného úniku. V 57. minutě Max Domi ještě neuspěl, o minutu později ale Nylander kličkou do bekhendu vykouzlil pojišťovací branku. Právě jeho druhá trefa byla nakonec tou rozdílovou poté, co v poslední vteřině dokázal vymazat nulu na kontě domácích Morgan Geekie.

Na zklamání Davida Pastrňáka (19:53, +/-: 0, 4 střely) a Pavla Zachy (19:26, +/-: 0) to však nic neměnilo. Boston bude o postup muset zabojovat ještě na třetí pokus v rozhodujícím sedmém duelu. Toronto si jej vynutilo navíc bez zdravotně indisponovaného kanonýra Austona Matthewse, který vynechal již druhý zápas play off. Výhru v dresu kanadského celku slavil i centr čtvrté formace David Kämpf (12:49, +1, 1 střela).

Výsledek

NHL
Čtvrtfinále V. konference 3. 5. 2024 2:00
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Boston Bruins Boston Bruins 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)