Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Posilujeme, libuje si Varaďa po příchodu nové brankářské dvojice do Třince

Sport

  7:25
Třinec - Do nového ročníku nastoupí hokejisté Třince s úplně novou brankářskou dvojicí. Po příchodu Patrika Bartošáka se k Ocelářům připojil i nadějný Petr Kváča, jenž hájil v minulé sezoně barvy Budějovic.„Začali jsme pracovat koncepčně,“ pochvaluje si čerstvě po zisku mistrovského titulu trenér Václav Varaďa.

Trenér Třince Václav Varaďa. foto: ČTK

Hokejisté Třince nelení ani po zisku mistrovského titulu. Po odchodu Šimona Hrubce, který touží vyzkoušet zahraniční angažmá, získali Oceláři po Patriku Bartošákovi druhou posilu do brankoviště - jednadvacetiletou naději Petra Kváču. Odchovanec Mladé Boleslavi byl již v Třinci minulý rok, kde se učil od Šimona Hrubce. Zároveň si vydobyl velmi dobré renomé v prvoligových Českých Budějovicích.

V brance Třince bude soupeřit se zkušeným Bartošákem, jenž odmítl nabídky z KHL, především kvůli narození potomka. Bartošák po návratu z USA odchytal za Vítkovice 165 zápasů s nadstandartní úspěšností 92,89 procenta.

Brankář Vítkovic Patrik Bartošák.

Oceláři pokračují v budování úspěšné generace, v týmu panuje zdravé konkurenční prostředí. „Je vidět, že to tady v Třinci funguje. Časy, kdy se nakupovali reprezentanti a házeli se přes palubu další, skončily. Začali jsme pracovat koncepčně,“ libuje si trenér Slezanů Václav Varaďa.

Cíle budou mít v Třinci určitě opět ty nejvyšší. A dobrá brankářská dvojice je základ úspěchu.

Autor: