28. září 2018 9:14 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Začalo vyšetřování Voráčkova spoluhráče Lehterä kvůli zapletení do prodeje drog

Jori Lehterä (uprostřed) se raduje z gólu Philadelphie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jori Lehterä (uprostřed) se raduje z gólu Philadelphie. | foto: ČTK/AP

NEW YORK Vedení NHL začalo vyšetřovat útočníka Joriho Lehteräho, který byl doma ve Finsku vyslýchán kvůli zapletení do prodeje drog. Třicetiletý útočník Philadelphie Flyers je podle médií mezi třiadvacítkou podezřelých a jeho dům prohledala policie.

Vyšetřování ze strany NHL bez dalších detailů potvrdil zástupce komisionáře zámořské soutěže Bill Daly i generální manažer Flyers Ron Hextall. Lehterä je spolu s dalšími lidmi, z nichž už sedm je ve vězení, podezřelý z toho, že od ledna 2017 prodali dvě kila kokainu. Hokejista jakékoliv provinění popřel a zatím nebyl obviněn.

Lehterä v minulé sezoně strávil spolu s Jakubem Voráčkem v barvách Philadelphie v 62 zápasech, kde zaznamenal tři branky a pět asistencí. Před tím strávil tři sezony v St. Louis a nastupoval také za Novosibirsk, Jaroslavl, Tampere a Jokerit Helsinky. Na kontě má bronz z olympiády v Soči a stříbro z mistrovství světa rovněž z roku 2014.

ČTK

PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní
PŘÍBĚH: Jsem závislá na dceři, nezvládnu být bez ní

Musím na chirurgický zákrok a já mám strach, že to ani jedna nezvládneme. Co když se jí něco stane a já si to pak budu vyčítat? Už teď pláču, když si představím, že jí budu muset dát do školky cizím lidem a 8 hodin nebudu vědět, co s ní je a jestli je v pořádku. Já to prostě nedokážu. Přemýšlím o psychologovi. Nemáte někdo radu?

Najdete na Lidovky.cz