7. února 2019 13:05 Lidovky.cz > Sport > Hokej

OBRAZEM: Zohornové a ti další. Sourozenci ve sportu nebývají výjimeční

(Zleva) Bratři Tomáš, Radim a Hynek Zohornovi se můžou potkat v jedné formaci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (Zleva) Bratři Tomáš, Radim a Hynek Zohornovi se můžou potkat v jedné formaci... | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Nastoupí poprvé v historii českého hokeje společně v jednom útoku tři bratři? Ve čtvrtek by spolu v jedné řadě mohli naskočit tři Zohornové, tedy Hynek, Tomáš a Radim. Dva sourozenci, případně i dvojčata, nejsou ve světovém sportu moc výjimeční, ale tři a více je skutečnou raritou. Ale škoda, stačilo o dva Zohorny víc, a trenér Miloš Říha mohl poskládat celou formaci.

„Měla by to být taková úderná třetí lajna. Jsou to důrazní hráči, dokážou si vyhovět a měli by takovým otravným způsobem rozbíjet obranu. Myslím, že si to zaslouží a sedne si to. Jsem tady v očekávání, ale věřím tomu, že to bude lajna, která by mohla zápas rozhodnout,“ usmíval se Říha.

Kromě nich se v českém reprezentačním dresu nikdy nepředstavili tři sourozenci, jen v tom československém se postavili vedle sebe bratři Šťastní - Peter, Anton a Marián.

Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček
Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček

Vši představují věčný problém ve školách a školkách. Objevují se s železnou pravidelností a zbavit se jich není snadné. Odborníci se shodují v tom, že nejdůležitější je prevence. Jak se úspěšně těm malým potvůrkám vyhnout a co dělat, když se objeví?

Najdete na Lidovky.cz