Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

NÁZOR: Poslední zvonění pro české kluby. Jinak zůstane Slavia v Evropě sama

Sport

  9:30
Praha - Čtvrteční pohárové vystoupení českých zástupců muselo zanechat v mnohých hodně zvláštní pachuť. Ne že by výsledkově Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav vyloženě propadly. Letenští doma remizovali s favorizovaným Trabzonsporem 2:2, Západočeši v Belgii prohráli 0:1 s Antverpami a Boleslavští vezou bezbrankovou remízu s FCSB z horké rumunské půdy. Pro odvety nejde o bezvýchodné výsledky, ovšem ani takové, které by dodávaly klid.

SRPEN: EVROPSKÝ KRACH. Sparta s Trabzonsporem, Mladá Boleslav s FCSB, Jablonec s Pjunikem Jerevan a Plzeň s Antverpami. Čtyři z pěti českých týmů vyletěly z evropské kvalifikace předčasně. Po úspěšné předchozí sezoně, kdy na podzim v pohárech válčily tři týmy, to byla pro český fotbal rána. Koeficient zaplakal. foto:  Michal Šula, MAFRA

Plzeň počtvrté z pěti zápasů nedala gól. Na každou šanci se strašně nadřeme, štve Řezníka

Největším varováním budiž, jakým stylem k nim došlo.

V případě Letenských se nedá mluvit o ničem menším než o selhání. Doma, byť bez diváků, nad letargickým soupeřem, pro kterého to bylo první soutěžní klání sezony, dominovali. Zaslouženě vedli 2:0. Jenže prochrápaný závěr znamená, že pro postup musí svěřenci kouče Václava Jílka na půdě soupeře zvítězit (nebo remizovat 3:3 a výše). A dá se čekat, že Trabzonspor bude doma hrát přece jen lépe.

Martin Hašek v zápase s Trabzonsporem.
Fanoušci fotbalové Sparty.

Plzeňští potřetí v řadě nevstřelili branku, v Bruselu byli navíc dopředu de facto neškodní.

Také Středočeši musí v odvetě k postupu dát gól (pokud nechtějí spoléhat na penalty) a rumunský gigant také nebude z formy napořád.

České týmy mají pět dní na budíček, jinak pro ně bude vyjma Slavie letos Evropa zapovězena.

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...