27. listopadu 2013 11:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

SPARŤAN: Je dobře, že rozhodčí Královec zvolil narozeninový metr

Sparta Praha - Mladá Boleslav. Costa Nhamoinesu ze Sparty (vpravo) a Martin Nešpor z Mladé Boleslavi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta Praha - Mladá Boleslav. Costa Nhamoinesu ze Sparty (vpravo) a Martin Nešpor z Mladé Boleslavi | foto: ČTK

PRAHA Narozeniny jsou často spojeny s menšími výpadky paměti. Vím, že ve mně sobotní večer zanechal libé pocity, vybavuji si černé dresy, ba i konečný výsledek, ale další podrobnosti už moje šedé buňky neusnesly.

Musel jsem tedy zhlédnout televizní záznam, abych byl schopen střízlivého zhodnocení. Jak už to bývá, vždycky chvíli trvá, než se párty rozjede, ale Mladá Boleslav byla celkem slušná a příliš nám ji svou hrou nenarušovala. Také rozhodčí Královec zvolil podle všeho narozeninový metr, až se mi chvílemi zdálo, že píská mírně v retro stylu. Jako správní grandi můžeme rozšafně uznat, že po Brabcově faulu měli hosté kopat penaltu.

DALŠÍ FANOUŠCI

Já vím, že to bylo na Nešpora, ale i Nešpor je tak trochu člověk. Ale to jsou opravdu podružnosti, hlavní je, že tady Sparta pořád je (to se nám to rýmuje), že jsme nastříleli čtyři branky, že jsme zatím neprohráli a že budeme mistři. Ostatní už nyní mizí v bezedné jámě zapomnění.

Autor (38) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka