Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

SPARŤANKA: Po hřišti najednou běhá Lionel Štětina. Za zlepšením Sparty ale určitě stojí i Štístko

Lukáš Štetina ze Sparty (nahoře) a Jhon Edison Mosquera Rebolledo z Bohemians. foto: ČTK

Názor
Že je Václav Kotal hlavním strůjcem dnes už osminásobné vítězné série, o tom není pochyb. Týmu dodal řád i sebevědomí. Když máte důvěru trenéra, začnete si věřit sám. Najednou místo stopera vypůjčeného snad z I.B třídy po hřišti běhá Lionel Štetina. Když se pak sebevědomý hráč přece jen dopustí kiksu – jako s Baníkem –, nesesype se a dohraje v pohodě.
  18:12

Je ale fér přiznat, že za obratem stojí i jeden faktor mystický, říká se mu Štístko. Nelze si nevšimnout, že smůla lepící se měsíce na letenské kopačky zmizela poslední květnový víkend, krátce po té, co při jakémsi sranda mači oblékl Vladimír Šmicer rudý dres. 

Fanoušci Sparty v ochozech letenského stadionu.
Adam Hložek ze Sparty (vlevo) přijímá gratulaci k prvnímu gólu od spoluhráče...

Už po pár hodinách jsme v Karviné byli svědky nevídaného obratu – špatně rozehrané utkání dotáhli rudí k vítězství. Od té doby je vše zalité sluncem. Náhoda? Své o efektu Štístko vědí v Liverpoolu, Slavii i reprezentaci.

Spoléhat na trvalý účinek Šmicrova chvilkového procitnutí by ale bylo riskantní, je třeba začít zbrojit na příští sezonu. Největší posilou bude neoslabit. Oba klíčoví muži – Dávid Hancko i Guélor Kanga už vyjádřili touhu pokračovat. Teď je to jen na vedení Sparty. Roso, jednej!

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat