29. listopadu 2012 23:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Rybník bez udic

Příbram - České Budějovice (Šlapák a Řepka). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příbram - České Budějovice (Šlapák a Řepka). | foto: ČTK

Uplynul další rok a situace se opakuje. Někdejší ikona Sparty a bývalý reprezentant s mnoha zahraničními zkušenostmi Tomáš Řepka je volným hráčem. Osmatřicetiletý obránce se totiž ve středu definitivně rozešel s Českými Budějovicemi.

Více zde

České kluby by tak mohly začít nahazovat udice do rybníka volných hráčů a doufat, že právě na jejich háček se fotbalista chytí. Nabízí se ovšem otázka, proč by to vlastně měly dělat.

Vždyť Řepka už dávno není kouskem hodným ulovení. Věk se stále víc podepisuje na jeho fotbalových schopnostech. Navíc je zvyklý na v českých poměrech nadstandardní platové podmínky. A hlavně: má pověst potížisty.

Právě problémová povaha a kariéra plná "blikanců" ho připravily o angažmá v Budějovicích. A je také důvodem, proč kolem bouřlivákova rybníka běhá pouze rybář z Jihlavy. I on správně váhá, jestli by se neměl porozhlédnout po jiných úlovcích...