22. listopadu 2011 12:53 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Slušný start, šéfe

Šéf českého fotbalového asociace Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf českého fotbalového asociace Miroslav Pelta. | foto: Lidové noviny

PRAHA Mohl moralisticky hřímat, že podobné vulgarity na reprezentační scénu nepatří, a ve směru na někdejšího vicemistra Evropy Druláka už vůbec ne. Mohl rázně odkopnout manažera týmu Vladimíra Šmicra s tím, že letištní kaňce na postupu na Euro nezabránil. Ovšem také mohl všechno přejít mlčením.

Zprvu, když vyhlásil amnestii, to i hrozilo, ale nakonec nový předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta zvolil jiné řešení a zabránil tak hrozící blamáži.

Možná všichni upozorňují na cejch, s nímž vstoupil do funkce, nicméně první krok, kterým se prezentoval v nové roli, se jeví jako jasný a transparentní. Trest v podobě pokuty stržené z prémií za postup ano, ale ne drastický, vyhazov manažera ne, nicméně varování. A také připomenutí, že s bobříky mlčení je konec.

Což si směrem k nedotknutelným reprezentačním hvězdám mnozí Peltovi předchůdci nedovolili. Jaro roku 2004 možná bylo cinklé, ale zdá se, že od podzimu roku 2011 se začíná slušně.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.