28. května 2011 19:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: Oprávněné opomíjení Federera?

Roger Federer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer. | foto: ČTK

PRAHA Djokovič, Nadal. Djokovič, Nadal… Tohle není tenisová výměna, ale závod v předhánění se o větší pozornost. Jistě, tito dva gentlemani si ji bezesporu zaslouží. Aby ne, když je Srb Novak Djokovič strůjcem série čtyřiceti vítězství v řadě. Španěl Rafael Nadal zase rok světovou jedničkou.

Jen velká škoda že se poslední dobou poměrně dost opomíjí třetí do party – švýcarský fenomén Roger Federer. Spousta lidí po celém světě stále zbožňuje jeho image dokonalého slušňáka. Který navíc rovněž drží řadu obdivuhodných rekordů, třeba jako ten s 16 grandslamovými tituly.

Při vší úctě k oběma zmiňovaným – o této metě mohou pořád jenom snít, přestože není vůbec vyloučené, že ji jednou pokoří. K Federerově dlouhodobě vysoké úrovni a stabilitě ale mají stále daleko. Možná by se slušelo, kdyby teď Švýcar na Roland Garros uspěl… Zmizelo by jeho přehlížení, pro takové jméno trochu nedůstojné.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.