Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Závod. A pak kulový blesk

PEKING Stáli vedle sebe a vtipkovali. Deblkanoisté Jaroslav Volf (28) a Ondřej Štěpánek (28) na zrádném olympijském kanále předvedli nejlepší výkon v sezoně a vystoupali na stříbrný schod, když nestačili jen na dlouhodobé vládce disciplíny bratry Hochschornery.

* V Sydney jste skončili pátí, v Aténách třetí, tady druzí. Co si schováváte pro hry v Londýně, které budou za čtyři roky?

Volf: Už jsem říkal, že se musíme s Hochšíkama domluvit, jak to v tom Londýně zamýšlí, jestli tam budou. Aby mělo smysl to zkoušet. (usmívá se) Štěpánek: Myslím, že bychom to mohli do Londýna ještě vydržet...

* Za cílem jste se, Jaroslave, hodně radoval. Říkal jste si, že už máte vrabce v hrsti?

Volf: Spíš jsem byl spokojený s jízdou. Nebyla úplně excelentní, ale na to, jak je to vypjatý závod, tak se nám povedl obstojný výkon. Navíc jsme museli balit. Letadlo vám podle plánu mělo letět za sedm hodin po skončení závodu.

* Takže jste si sbalili věci ještě před startem?

Volf: Já měl zabaleno už předevčírem. (směje se) Štěpánek: Já se zase nechal samozřejmě rozptýlit svými blbostmi a když jsme jeli na kanál, tak jsem zjistil, že nevím, kde mám pas. V batohu nebyl, tak jsem říkal: „Járo, vyraž a já přijedu za tebou.“ Ale pak jsem zavolal jedné paní do Českého domu, kam nám odvezli věci, a ta v tašce našla pas, který se jmenoval Ondra Štěpánek, tak to bylo v pořádku.

* Tak by si vás tu Číňané nechali...

Štěpánek: To nechci. Chci domů za rodinou. Volf: Máme sice po závodě, ale teď pro nás začíná akce kulový blesk. Musíme zabalit věci tady na kanále, přesunout se do Českého domu, udělat rozhovor, pak jet na letiště. S nějakou dopingovou zkouškou to bude jen tak tak. Teprve teď nám začíná pořádný závod s časem. Do teď to byla nuda. (směje se)

* Závod byl kvůli počasí rozdělený do dvou dnů. Jak jste spali?

Volf: Docela dobře, Jéža (kanoista Stanislav Ježek) mě sice vzbudil asi ve čtyři ráno, když se vrátil z tahu, pak jsem díku bohu ale ještě usnul, takže dobře. Štěpánek: Byl jsem vzhůru už v šest, protože Vávra (kajakář Vavřinec Hradílek) strašně chrápal. Ale v pohodě.

* Bratři Hochschornerové zajeli skvěle. Kde jste na ně ztratili?

Štěpánek: Máme pocit ze druhé půlky finále, že to nebylo úplně podle našich představ, ale na hodnocení je ještě moc brzy. Jsem spokojený s druhým místem. Volf: Myslím, že se na video podíváme až za nějaký čas, teďka to řešit nebudeme. Možná začátkem další sezony si k tomu sednem a koukneme na to.

* Jak dlouho nechcete vidět pádla?

Štěpánek: My máme za čtrnáct dní mistrovství republiky, tak až potom.

* Aha, takže vrchol sezony teprve přijde?

Volf: (směje se) Asi týden na loď nesedneme, ale před mistrákem se půjdeme svézt, abychom nevypadali trapně.

* Ondřeji, co budete zapíjet víc, stříbro, nebo předčasné narození syna Matouše?

Štěpánek: To stříbro bych rád věnoval Matoušovi, který to potřebuje víc, aby bojoval. Ale samozřejmě to musíme oslavit, aby byl zdravý, a také že se to povedlo.

* Co malému Matoušovi pořídíte za vyhrané peníze?

Štěpánek: O tom jsem nepřemýšlel. Zatím máme opravdu všechno. Manželka říkala, hlavně nevoz kraviny nebo nějaké plyšáky, tak přivezu medaili.
Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chceš bydlení, dej sex. Predátorům nahrává chudnutí kvůli epidemii

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ženy v tísni platí nájem i sexem. Mnohé oběti mají strach, že je pronajímatel vyhodí z bytu, pokud mu nevyhoví. Podle...

Když dostaneš dávky, vracíš. V ghettu lichvář půjčuje z okénka BMW

Sídliště Janov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na parkovišti za zchátralými panelovými domy s vyhořelými nebo dřevotřískami zatlučenými či zazděnými okny zastavuje...

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.