15. dubna 2008 15:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych bude měsíc bez tenisu

Berdychovo zranění naštěstí není vážné. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Berdychovo zranění naštěstí není vážné. | foto: ČTK

PRAHA Nejlepší český tenista Tomáš Berdych má v pravém kotníku lehce natržený jeden z menších vazů a podle prvních odhadů se bude léčit tři týdny až měsíc.

Berdych v pondělí absolvoval vyšetření, která měla upřesnit rozsah zranění z nedělního daviscupového zápasu s Rusem Nikolajem Davyděnkem. V motolské nemocnici ho znovu prohlédl Pavel Kolář, který s ním byl už na lavičce v Moskvě a odletěl s ním do Prahy, a večer se dvaadvacetiletý tenista dočkal magnetické rezonance.

Zranění pravého kotníku není vážné. "Jeden vaz je lehce natržený, ale ostatní kolem jsou v pořádku, takže není potřeba sádra ani nic takového. Koncem týdne začnu s rehabilitací a lehkými pohyby tím kotníkem," řekl Berdych.

Zatím to vypadá, že by se měl stihnout připravit na Roland Garros, které v Paříži začne 25. května, tedy za necelých šest týdnů. "Doufám, že je to dost daleko. Kdyby vyšel před Paříží minimálně jeden turnaj, tak by to bylo dobré," hodnotil Berdych vyhlídky pro antukový grandslam. Pokud by nestihl odehrát žádný turnaj, účast by společně s trenérem Jaroslavem Navrátilem zvažoval.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?