Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Boj o život. Nurmagomedův slavný otec upadl do kómatu, uzdravení mu popřál i McGregor

Chabib Nurmagomedov se svým otcem foto: Twitter.com/danawhite

Moskva - Jejich vztah je plný nenávisti a hádek, veškeré rozbroje teď však odložili. Irský zápasník Conor McGregor měl v minulosti s Chabibem Nurmagomedovem a jeho 57letým otcem nejednu rozmíšku. Teď však zakopali válečnou sekeru. Otec ruského bijce totiž bojuje o život.
  8:25

Mohla to být rvačka století. Nezkrotný Tyson se kvůli bývalé ženě sápal na Jordana

Irský zápasník UFC si nebere servítky a udeřit dokáže i do citlivých míst. Teď však veškerou zášť odhodil a svému sokovi poslal dojemný vzkaz. „Modlím se za uzdravení Abdulmanapa Nurmagomedova. Člověka, který stojí za úspěchy vícero světových šampionů, než sami známe. Je to skutečný bojový génius. Velmi mě rozesmutnilo, když jsem se doslechl tyto zprávy. V této chvíli se modlím se za Nurmagomedovu rodinu,“ napsal na twitter.

Jedenatřicetiletá hvězda smíšených bojových umění se do klece vrátila po 15...
Khabib Nurmagomedov škrtí Dustina Poiriera.

Chabibův otec totiž svádí svůj nejtěžší boj života. Podle informací zahraničních médií byl hospitalizován se zápalem plic, kvůli zanedbané lékařské péči v Degestánu však skončil v kómatu a spekulovalo se o mozkové příhodě. Poslední zprávy hovořily o tom, že podstoupil v Moskvě operaci srdce. Ta se podle všeho vyvedla a Nurmagomedov by měl být již z kómatu probuzen. Jeho stav je však stále vážný, ale už stabilizovaný.

Brzké uzdravení mu popřál i Dana White, šéf UFC: „Abdulmanap Nurmagomedov je pravý bojovník, který žije hrdostí, ctí a úctou. Stejné hodnoty vždy vštěpoval svému synovi, mistrovy světa Chabibovi, během celé kariéry za ním stál.“

O jeho stavu informoval Ramazan Rabadanov, rodinný přítel a komentátor. „Podstoupil operaci srdce. V létě byl léčen v Německu, má slabé srdce. Teď se zřejmě jedná o komplikaci po prodělané pneumonii,“ prozradil pro RBC-Sport.

Nurmagomedov starší je pro Chabiba nejen otcem, ale také celoživotním koučem a za jeho úspěchy stojí velkou měrou zejména on. V dubnu byl kvůli příznakům chřipky testován na přítomnost nákazy koronavirem, výsledky ale vyšly negativně.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!