Utkání Česko - Kanada skončilo 3:3 v základní části. V prodloužení Češi dostali po 23 vteřinách gól, který už nic nezměnil. | foto: Michal Kamaryt, ČTK

Češi postupují do čtvrtfinále

•   20:51
MOSKVA - Čeští hokejisté v utkání s Kanadou třikrát vedli. Kanaďané se ale pokaždé dotáhli. Remíza 3:3 v základní části a zisk bodu zaručil reprezentaci postup do čtvrtfinále. Soupeřem hokejistů bude buď Švédsko nebo Rusko.

"Pro nás je zisk bodu vítězství. Nechtěli jsme jet domů s ostudou, bez čtvrtfinále," řekl Hadamczik po zápase. Byl však prý připraven i na to, že přijme odpovědnost, kdyby tým do čtvrtfinále poprvé v novodobé historii nepostoupil.

Češi základní úkol duelu, získat bod, ale splnili a pak z nich podle trenéra vše spadlo. "Najedou člověk cítil, jak z mančaftu vše spadlo. Bylo jim jedno s kým budeme hrát, jak budeme dnes hrát," vysvětlil Hadamczik zřejmě hlavní důvod, proč bylo utkání již 23 vteřinách prodloužení rozhodnuté a Kanaďané vstřelili čtvrtý gól.

Autoři: Lidovky.cz, ČTK
Témata: Kanada, Rusko, Švédsko