22. října 2019 17:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Do Prahy se vrátí létající gladiátoři. S novou show i uzdraveným Podmolem

Volt. Jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volt. Jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu. | foto: Archiv Libora Podmola

PRAHA Létající gladiátoři se po roce opět představí v české metropoli. Tradičně druhou listopadovou sobotu (2. listopadu) se v pražské O2 areně uskuteční 19. ročník FMX Gladiator Games. Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě nabídne největší hvězdy scény. Triky budou jezdci ve vzduchu předvádět na motorkách, čtyřkolkách, buginách i sněžných skútrech.

Stejně jako v předchozích letech si pořadatelé pro letošní - v pořadí již devatenáctý - ročník přichystali několik novinek. Tou zásadní je zcela nová scéna.

„Chceme se posunout zase trochu výše, navíc jsme loni oslavili plnoletost, a tak si podle nás 19. ročník zaslouží nové pojetí,“ vysvětlil zakladatel a organizátor FMX Gladiator Games Marek Rejman.

Surferflip. Trik, který Libor Podmol vymyslel. Jde o salto vzad, které závodník...
Libor Podmol na loňských FMX Gladiator Games v pražské O2 Aréně.

„Nová scéna bude mít větší plochu LED obrazovek a samozřejmě novou grafiku. Od klasického kolosea se posuneme trochu do Mad Max stylu,“ dodal Rejman s odkazem australsko-americký akční thriller Šílený Max.

Bláznivé triky na létajících motorkách fanouškům v libeňské hale předvedou největší domácí hvězdy freestyle motokrosu včetně Petra Piláta, Martina Koreně či Filipa Podmola. Vrátit do sedla motocyklu by se na FMX Gladiator Games měl i slavnější z bratrské dvojice Podmolů Libor, který se letos na jaře vážně zranil, když si při závodech v Německu zlomil obě nohy.

Ze zahraničních jezdců do české metropole zavítají například Belgičan Julien Vanstippen či Španěl Edgar Torronteras. Ten se stal jednou z hlavních hvězd ročníku 2017, když dechberoucími triky, k nimž přidal beatboxové vystoupení, uhranul pražské publikum.

„Jsme rádi, že se nám pro letošní ročník podařilo získat právě Edgara, který výrazně zazářil v předminulém ročníku, ale hlavně patří mezi ty, kteří pomohli FMX scénu utvořit a dát ji pomyslné základy. Je to absolutní legenda,“ okomentoval Martin Koreň, jezdec a spoluorganizátor akce.

Veřejnost zároveň bude mít před akcí možnost prohlédnout si její zázemí, projít se po rampách i doskočištích nebo se potkat a vyfotit s jednotlivými jezdci.

Vstupenky na FMX Gladiator Games jsou stále k dispozici v síti Ticketportal od 990 korun. Děti do 140 centimetrů mají pro lístky 2. a 3. kategorie nárok na slevu.

rsaRobert Sattler
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....