Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Itálie bez vlajky jako Rusko? Hrozí jim trest od MOV za vměšování vlády do sportu

Olympijské hry v Tokiu budou o rok později foto: Reuters

Řím - Po Rusku by pod neutrální vlajkou a bez státní hymny mohli na olympiádě v Tokiu vystupovat také reprezentanti Itálie. Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV) se totiž nelíbí založení nové státní organizace, kterou považuje za zakázané vměšování vlády do záležitostí Italského olympijského výboru (CONI).
  15:24

„Hrozba, že v Tokiu budeme závodit bez vlajky a hymny, je hodně velká,“ řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rai předseda CONI Giovanni Malago. „A takový trest nikdo nechce, takže doufáme, že odpovědní lidé najdou včas řešení,“ dodal funkcionář s tím, že případný trest pro Itálii bude MOV řešit na konci ledna.

Zatímco Rusko bylo potrestáno za systematický doping, Itálii hrozí sankce za vměšování vlády do činnosti národního olympijského výboru. Předseda MOV Thomas Bach už kvůli založení organizace Sporte e Salute několikrát jednal s italským ministrem sportu, ale zatím bez konečného výsledku.

Olympijské hry v Tokiu budou o rok později
Olympijské hry v Tokiu budou o rok později
Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...