Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Je jasno. 'Nezničitelného' Klička vyzve Adamek

Sport

  15:21
PRAHA - Boxerské odborníky to nepřekvapilo, polské fanoušky zarmoutilo: ukrajinský obr Vitalij Kličko před necelým rokem vyprovodil z ringu Alberta Sosnowského dalším knockoutem. Bijci našich severních sousedů se ale nevzdávají, s šampionem organizace WBC se podle všeho střetne Tomasz Adamek - 10. září a na domácí půdě...

Vitalij Kličko se raduje po vítězství nad Odlanierem Solisem foto: Reuters

Vizitky boxerů

Tomasz Adamek (34)
Narozen: 1.12.1976 v Polsku
Parametry: 187 cm / 98 kg
Bilance: 44 výher - 1 prohra

 

Vitalij Kličko (39)
Narozen: 19.7.1971 na Ukrajině
Parametry: 202 cm / 113 kg
Bilance: 42 výher - 2 prohry

Polsko i přes svou silnou boxerskou tradici v nejtěžší váhové kategorii dosud nezískalo pás ani jedné ze čtyř nejprestižnějších organizací. Naděje proto vkládá právě do Adamka, jenž patří do nejužší světové špičky. V žebříčku WBC figuruje na druhém místě hned za Kličkem. Má ale na to, aby superfavorita šokoval nečekanou výhrou? 

34letý bijec v rámci své štace rohovnickým sportem prochází už třetí váhovou kategorií. V té nejprestižnější odboxoval šest vítězných střetnutí. Právo vyzvat mistra světa si vydobyl nedávným vítězstvím nad Kevinem McBridem, někdejším přemožitelem legendárního Mikea Tysona.

Mezi šestnácti provazy tak letos velmi pravděpodobně dojde k nejkvalitněji obsazeným zápasům těžké váhy posledních let. Mladší z ukrajinského bratrského klanu Vladimir Kličko (1. muž tabulek) se podle všeho v červenci utká s Davidem Hayem (3) a Vitalij Kličko (2) s již zmiňovaným Tomaszem Adamkem (4).

Teď jen zbývá oba duely stvrdit podpisy...