Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boxerský souboj desetiletí uvidí aréna v Hamburku

Sport

  14:20
HAMBURK - Atraktivní duel o titul mistra světa v těžké váze mezi ukrajinským boxerem Vladimirem Kličkem a Britem Davidem Hayem se bude konat 2. července. Podle serveru BoxingScene.com dojde k nejočekávanějšímu souboji roku na fotbalovém stadionu v Hamburku pro 57 tisíc diváků.

Vladimír Kličko a David Haye. foto: www.boxnews.com

Mladší z bratrské dvojice Kličků má v současnosti v držení mistrovské pásy organizací WBO, IBO a IBF, Haye je šampionem WBA. Již jednou zrušený zápas zřejmě bude hodně vyhecovaný, neboť soupeři si už dlouho posílají peprné vzkazy přes média.

Brit před dvěma lety ukrajinské bratry naštval, když na tiskové konferenci předstoupil před novináře v tričku s potiskem, na němž stojí v ringu, drží v rukou zkrvavené hlavy obou Kličků a pod ním leží jejich bezvládná těla. Podle BoxingScene.com je známo i dějiště zápasu mezi starším Kličkem Vitalijem, jenž je šampionem organizace WBC, a jeho polským vyzyvatelem Tomaszem Adamkem.

Mělo by se boxovat 10. září na stadionu ve Vratislavi, jenž bude v červnu dokončen pro fotbalové Euro 2012. Jak ovšem uvádí server Worldboxingnews.net, může mít zářijový zápas jiné obsazení. Pokud by totiž Haye v červenci Vladimira porazil, mohl by se před ohlášeným říjnovým ukončením kariéry utkat o poslední chybějící mistrovský pás s Vitalijem. Vladimir by pak nahradil staršího bratra pro souboj s Adamkem.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...