Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava
130 let

Lidovky.cz

Sport

Jsme v tom společně. Ujíždí mi nervy, když dcera zakašlala, tak jsem se naštvala, přiznává Williamsová

Serena Williamsová ve 3. kole Australian Open. foto: Reuters

New York - Ze všech vzkazů, které sportovní esa poslední dobou sdílela, patří tento k nejvýstižnějším. Ukazuje, že jsme v tom všichni společně. I se Serenou Williamsovou. Izolace se jistě lépe přečkává v rozměrné vile než v garsonce. Ale na její podstatě se mnoho nemění. Je úmorná.
  9:47

„A ujíždějí mi nervy,“ vypsala se nejslavnější tenistka planety z pocitů, které s ní patrně sdílejí desítky až stovky milionů dalších.

Také na ni dopadl Wildeův aforismus o tom, že když nás chtějí bohové potrestat, vyslyší naše modlitby.

„Nejdřív jsem si myslela, že mě koronavirus nijak neovlivní. Když se zrušil turnaj v Indian Wells, říkala jsem si: O. K., O. K., budu mít trochu volného času a užiju si to,“ napsala třiadvacetinásobná grandslamová šampionka na sociální síť TikTok.

Klasicky si už plánovala volnější turnajový režim. Těšila se na americké obří akce v Indian Wells a Miami, a pak by jistě přiletěla na grandslam do Paříže.

Slastné plány. Mrzutá realita.

A pokud jste poslední dobou také zvýšili hlas na svoje ratolesti a pak toho litovali, vězte, že nejste sami.

„Když dcera zakašlala, naštvala jsem se a hodila po ní zlý pohled. Ten výraz naštvané Sereny,“ pokračuje. „Pak mi bylo smutně. Je malá v pořádku? Je jí něco? Můžu jí pomoci? Prostě nevím, co dělat. Takže místo toho, abych byla uvolněná, mě tíží stres. Když někdo kýchne nebo zakašle, šílím z toho. Nevídám se s nikým kromě dcery. Už dva týdny. Je to k zbláznění.“

I pro sportovce platí, že najednou kormidlují skrz nepoznané vody. Že vymýšlejí věci, které by normálně zavdávaly k úvahám o jejich narušené psychice, ale oni si jimi paradoxně mysl čistí.

Jako když australský kriketista Matthew Renshaw svůj zaprášený dvorek přebarvil na zeleno a proměnil ho vizuálně v prvotřídní golfový pažit.

Klasikou je vaření, cvičení, sledování filmů a seriálů.

Fotbalisté žonglují s ruličkami toaletního papíru.

Francouz Elisha Nochomovitz se rozhodl, že uběhne maraton na balkoně - dlouhém sedm metrů (stihl to pod sedm hodin).

 A lze v tom slyšet ozvěnu nedávných týdnů a měsíců, neboť přesně tak nedávno bojovali s nečinností sportuchtiví lidé v Číně. Pandemie COVID-19 ovšem už přeskočila jinam, hlavně do Evropy a USA.  

„Pro každého z nás je izolace těžká. Proto se ostatně užívá jako trest i ve vězení,“ vysvětlil sportovní psycholog Michal Noetel z Australské katolické univerzity. „Ale pro sportovce může být obzvlášť mimořádná a devastující. Jsou zvyklí na přesně stanovený režim, na život ve větším kolektivu. Také se připravují směrem k jednoznačným cílům - a tyto opěrné body se jim najednou vypařují před očima.“

Na sto roků samoty to snad ještě pořád nevypadá, každým týdnem se však věci táhnou čím dál víc. A globální ikona Williamsová je hořkým důkazem koronavirové demokracie: prakticky všechny to štve (čest výjimkám).

Co s tím? „Takhle to teď prostě je. Ale překonáme to. Musíme,“ napsala Serena.

Čím dřív, tím lépe.

Rozdáváme kojenecké mléko Hipp ZDARMA
Rozdáváme kojenecké mléko Hipp ZDARMA

HiPP rozšiřuje své portfolio kojeneckého mléka o nový typ obalu. Novinka přichází ve formě HiPP COMBIOTIK® v plechové dóze, 800 g, která nabízí...