Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Judista Krpálek si vítězstvím na ME vydělal skoro půl milionu korun

Sport

  19:28
PRAHA - České judo od soboty oslavuje. A proč ne, když má zlatou medaili z mistrovství Evropy. Že to nic není? "Jsem za ni strašně rád, a nejen proto, že naposledy se to povedlo Jirkovi Sosnovi před pětadvacet lety. Vždyť mně se evropskou medaili dosud nedařilo urvat, už třikrát jsem na těchto šampionátech končil větší menší nebo větší kousek pod stupni. Teď ten kov mám, a navíc nejcennější, už mi to začíná docházet," pravil nejlepší český judista posledních let Lukáš Krpálek.

Český judista Lukáš Krpálek foto: ČTK

Sám si ale oslavy zatím moc neužil. "V sobotu večer jsem si v restauraci dal pivo, ale byla před námi ještě nedělní týmová soutěž, takže jsem v deset šel spát," zmínil turnaj družstev, do něhož už ale zasáhnout nemusel. Z Budapešti se judisté vrátili ještě ten samý den večer. "Zašli jsme s několika kamarády do restaurace, ale byl jsem tak unavený, že jsem se po dvou pivech rozloučil. Takže pravá oslava mě teprve čeká, možná na ni dojde už dnes," povídal borec katergorie do 100 kilogramů..

K TÉMATU

Včera jej zaskočily dary, finanční i věcné, které se na jeho konto nahrnuly. Český svaz juda jej odměnil mimořádnou prémií 200 tísíc korun, 60 tisíc obdržel od nadačního fondu na podporu reprezentantů, s 50 tisíci přispěchal USK Praha, jehož je Krpálek členem. "Je to příjemné, budu šetřit a třeba si jednou pořídím v Praze byt."

Kromě toho obdržel od sponzora zbrusu nové kolo v hodnotě 90 000 korun a za dalších čtyřicet tisíc si může nakoupit sportovní zboží, a olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda jej potěšil písemným příslibem grilovaného prasete a sudu piva. "Jsi zvíře! Moc se s tebou těším do Ria," napsal mu Svoboda mimo jiné.

"Při běhání mě občas bolí záda, takže mi kolo přijde vhod"

"Je to fajn, a kolo je super. Při běhání mě občas bolí záda, takže mi kolo přijde vhod. V přípravě na srpnové mistrovství světa, které se uskuteční právě v Riu, ho stoprocetně využiju," reagoval judista, jenž obdržel i věnec buřtů. "Na nějaké diety jsem nikdy nebyl, myslím, že se s buřty zdárně poperu. Stejně jako s prasátkem," usmíval se svěřenec trenéra Petra Laciny.

Naoko si posteskl, že coby světovou jedničku a mistra Evropy jej budou chtít soupeři o to víc porazit. "V tomhle směru se mojer situace zhorší, takže budu muset vymýšlet nové věci. Ale zase bude výhodou, že coby světová jednička budu na turnajích nasazený, takže bych neměl potkávat nejsilnější soupeře v úvodních kolech.

Nyní si vybere několik dní odpočinku. "Ale bude to krátké, v květnu mě čekají dvě kola v německé lize a jedno v rakouské. Vynechám prestižní tuanej Masters v Rusku, zato v červnu pojedu na dvoutýdenní soustředění do Jižní Koreje. Všechno podřizujeme přípravě na mistrovství světa," zmínil šampionát, na němž bude obhajovat bronz z Paříže před dvěma lety.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!