Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když nemůže sportovat, tak pomáhá potřebným. Kajakářka Jonesová jezdí s rychlou záchrannou službou

Sport

  11:36
Sydney - Přesun olympijských her na rok 2021 ulehčil situaci australské kajakářce Jo Brigdenové-Jonesové, která díky tomu může naplno pomáhat potřebným v boji s koronavirem. Jako záchranářka je v první linii a olympijskou přípravu může na kritické období odložit. Národní olympijský výbor jí dal jistotu, že příští rok v Tokiu závodit bude.

Australská kajakářka Jo Brigdenova-Jonesová. foto: Reprofoto

Jednatřicetiletá závodnice ze Sydney na loňském mistrovství světa rychlostních kanoistů v Szegedu pomohla australskému čtyřkajaku k vyjetí účastnického místa na pětistovce. Po OH v Londýně 2012 ji čeká druhý start pod pěti kruhy.

V nejbližších dnech a týdnech bude ale v plném nasazení ve svém zaměstnání, jezdí s rychlou záchrannou službou. „Jako záchranářka mám pohled na současnou situaci z první ruky. Zatímco můj olympijský sen je teď pozastavený, zpoždění znamená, že se mohu pro příštích pár měsíců vrhnout naplno do záchranářské práce, abych udělala, co je v mých silách,“ řekla.

Život byl pro ni v poslední době plný zvratů. „Byly to emoce jako na houpačce - od kvalifikace v nominačních závodech přes nejistotu, jestli olympiáda nebude zrušena, po oficiální odložení a teď oficiální nominaci,“ svěřila se.

Ve snaze o zmírnění následků šíření koronaviru ji žene trochu jiná motivace, než jakou má na vodě. „Pokud budeme dodržovat lékařská doporučení a spojíme se jako komunita, můžeme se z toho dostat a všichni členové společnosti budou moc znovu bojovat o své vlastní cíle, co nejdříve to bude možné,“ vyzvala krajany.

V Austrálii je podle aktuálních statistik přes tři tisíce potvrzených případů koronaviru, sedmnáct lidí v této zemi nákaze COVID-19 podlehlo.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat