19. července 2019 13:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Končit nehodlám. Jsem schopný hrát ještě několik let,‘ vyvrací Djokovič spekulace

Radost srbského tenisty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost srbského tenisty. | foto: ČTK

Bělehrad Žádný konec kariéry, žádné zpomalení v tréninkové píli. Dvaatřicetiletý vítěz Wimbledonu Novak Djokovič tyto spekulace razantně odmítl. "Dokud budu mít podporu mých nejbližších, tak jsem tenis schopen hrát ještě hodně dlouho,“ odmítl spekulace o konci kariéry čerstvý vítěz Wimbledonu.

Pro Novaka Djokoviče to muselo být obtížně vydržet v neděli ve finále Wimbledonu chování diváků na centrálním kurtu. Po finále Srb připustil, že pokřik „Roger! Roger! “, který doprovázel podstatnou část pětihodinového finálového zápas si v hlavě vyměnil na „Novák! Novak“.

Když mu bylo na tiskové konferenci připomenuto, že nyní má stejný počet wimbledonských titulů jako Björn Borg, usmál se.

„Je to výsada a čest být po boku Björn Borga, jednoho z velikánů v této hře. Wimbledon je z grandslamových turnajů pro mě nejspeciálnější, je to splněný sen zde hrát. Je mi ctí být ve stejné místnosti jako Rod Laver či Manuel Santana,“ pochvaluje si světová jednička.

Radost srbského tenisty.
Novak Djokovič si užívá vítězné chvíle.

Při otázkách na konec kariéry Djokovič rychle zareagoval:

„Je mi třicetdva, na věk se ale vůbec nedívám. Jak řekl Roger, je to pouze číslo. Myslím, že mám před sebou ještě dalších několik let, ale samozřejmě jsem primárně otec a manžel. Dokud budu mít podporu mých nejbližších, tak jsem tenis schopen hrát ještě hodně dlouho,“ vyvrátil Srb spekulace.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz