Emilien Jacquelin se raduje na vítězství ve stíhacím závodě MS. | foto: ČTK

Aktualizováno

Krčmář si po nepovedené střelbě ve stíhačce na MS pohoršil, titul obhájil Francouz Jacquelin

•   13:05aktualizováno  14:45
Pokljuka - Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve stíhacím závodu na mistrovství světa v Pokljuce 22. místo. Druhý český reprezentant na startu Ondřej Moravec skončil na 46. příčce a nepřidal žádné body do hodnocení Světového poháru. Titul obhájil Émilien Jacquelin z Francie.

Krčmář odstartoval jako jedenáctý, ale nechyboval jen na druhé střelecké položce a musel na pět trestných kol. V cíli si tak oproti sobotnímu sprintu pohoršil o jedenáct příček a na Jacquelina ztratil přes tři minuty. Moravec za prvním místem zaostal o téměř pět minut, od bodů ho dělilo dvanáct sekund.

Stíhací závod můžu na MS si prohlédněte zde

Moravec se čtyřmi chybami na střelnici skončil na 46. pozici a oproti sobotnímu závodu ve sprintu si polepšil o devět míst. Od bodované pozice mezi nejlepšími čtyřiceti závodníky dělilo českého reprezentanta dvanáct sekund. Na první místo ztratil téměř pět minut.

Emilien Jacquelin se raduje na vítězství ve stíhacím závodě MS.
Émilien Jacquelin z Francie

Jacquelin na střelnici ani jednou nezaváhal a dojel si pro druhé zlato v kariéře. Po bronzu z pátečního sprintu získal v Poklujce druhou medaili. Na druhém místě skončil se ztrátou sedmi sekund Sebastian Samuelsseon ze Švédska, třetí byl Nor Johannes Thingnes Bö.

Mistrovství světa v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko) - stíhací závody:

Muži (12,5 km):

1. Jacquelin (Fr.) 31:22,1 min. (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -7,3 (0), 3. J.T. Bö (Nor.) -8,1 (2), 4. Fillon Maillet -32,5 (2), 5. Desthieux (oba Fr.) -41,9 (1), 6. Laegreid (Nor.) -57,9 (1), 7. Latypov (Rus.) -1:35,1 (2), 8. Pryma (Ukr.) -2:00,6 (3), 9. Eder (Rak.) -2:03,8 (1), 10. Rastorgujevs (Lot.) -2:12,1 (3), ...22. Krčmář -3:04,9 (5), 46. Moravec (oba ČR) -4:54,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. J.T. Bö 797 b., 2. Laegreid 719, 3. T. Bö 625, 4. Dale (oba Nor.) 618, 5. Fillon Maillet 587, 6. Jacquelin 587, ...24. Krčmář 218, 37. Moravec 117, 76. Krupčík 7, 77. Štvrtecký 6, 85. Žemlička (všichni ČR) 2.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz