12. října 2018 16:14 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Měli byste být přáteli, k tomu slouží sport,’ říkal Putin Nurmagomedovi

Chabib Nurmagometov škrtí Conora McGregora. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chabib Nurmagometov škrtí Conora McGregora. | foto: ČTK/AP

ULJANOVSK/PRAHA Ruský prezident Vladimir Putin se ve středu setkal s bojovníkem MMA Khabibem Nurmagomedovem, kterému pogratuloval k výhře nad irským protivníkem Conorem McGregorem ve víkendovém zápase slavné ligy ultimátních zápasů UFC.

„Dosáhl jste svého hlavního cíle, a nyní se těšíte z velkého a přesvědčivého vítězství,“ blahopřál Putin ruskému zástupci v elitní lize. Přidal také myšlenku, že sportovní vítězství by měla být ceněna více než jen silou peněz.

Ruský prezident Vladimir Putin se potkal s Khabibem Nurmagomedovem (vpravo).

Ruský prezident Vladimir Putin se potkal s Khabibem Nurmagomedovem (vpravo).

„Rád bych vyjádřil naději, že ideály sportu budou nad vším – bonusy i reklamou. V první řadě mám tím na mysli váš tým a vaše soupeře. Měl by zde být způsob, abyste byli otevřeni normální debatě i vzájemnému přátelství. K tomu má sloužit sport,“ rýpnul si Putin do dění okolo sledovaného zápasu.

„Ne jen ty, ale všichni, kdo by byli takhle osočováni, by měli z té klece vyskočit,” prohlásil Putin k incidentu, při kterém ruský bojovník přeskočil plot, oddělující oba zápasníky od publika. Poté napadl člena McGregorova týmu, který v jedné z řad seděl.

Naopak v kleci se rozšířil počet osob, protože dovnitř vtrhlo několik členů týmu ruského bojovníka, kteří zaútočili na Ira.

9. Conor McGregor prohrál v zápase roku UFC s Khabibem Nurmagomedovem, zaujaly...
Chabib Nurmagometov ve slovní přestřelce s Conorem McGregorem

Už v neděli se ruský bojovník omlouval. „Chtěl bych říci, že se omlouvám Atletické komisi v Nevadě, omlouvám se Vegas. Vím, že tohle nebyla má nejlepší stránka. Ale nerozumím tomu, jak mohou lidé hodnotit to, proč jsem vyskočil z klece. Co tak třeba narážky na mé náboženství, ten člověk říkal něco o mé zemi, mém otci… Tohle má být sport respektu, nikoliv urážek,“ kál se Nurmagomedov.

Po zápase prohlásil šéf UFC Dana White, že by liga mohla zbavit ruského zápasníka mistrovského pásu lehké váhy, pokud mu pozastaví činnost na delší dobu.

Jan Krejcar

Najdete na Lidovky.cz