• schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lukáš Jarolím ze Slavie Praha (vlevo) a Jiří Vít z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Mikolanda míří z West Hamu do Mladé Boleslavi

Sport
  •   16:50
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalový útočník Petr Mikolanda neuspěl během roku stráveného v londýnském West Hamu a vrací se zpátky do české ligy. Stal se první posilou Mladé Boleslavi, která bude hrát předkolo Ligy mistrů.
Hráč reprezentační jednadvacítky se v Mladé Boleslavi dohodl na čtyřleté smlouvě. Řekl to sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

O jednadvacetiletého Mikolandu měly při jeho návratu z Anglie zájem i další tuzemské kluby, ale hráč nakonec dal nabídce Mladé Boleslavi přednost před Libercem či Teplicemi.

"Mladá Boleslav má ambiciózní tým, navíc mě hodně lákaly i evropské poháry. Byli jsme s tamním vedením v kontaktu už delší dobu, cítil jsem, že mě opravdu chtějí a to pro mě bylo důležité. A navíc jsem rád, že mám poměrně brzo jasno o dalším angažmá a nemusím se stresovat až do léta," uvedl Mikolanda.

Odchovanec pražského Motorletu působil i v mládežnických týmech pražské Slavie, ale první ligu si zahrál až v dresu Viktorie Žižkov, kde v sezoně 2003/04 odehrál 13 zápasů bez vstřelené branky.

Další sezonu s Žižkovem strávil ve druhé lize a loni odešel do West Hamu, kde však na šanci v Premier League čekal marně. Hostoval pak v týmech z nižších soutěží v Northamptonu, Swindonu a Rushdenu.
Autoři: Lidovky.cz, ČTK