Německý hokejsita Tino Boos a Švýcar Steve Hirschi v souboji o puk | foto: FILIPPO MONTEFORTEAFP

Němečtí hokejisté uhráli se Švýcary remízu

•   15:59
TURÍN - Švýcarští hokejisté po překvapivých výhrách nad Českou republikou a Kanadou v dnešním utkání skupiny A na olympijských hrách v Turíně jen remizovali s Německem 2:2.
Tým Ralpha Kruegera sice otočil v druhé třetině nepříznivý stav, ale v 53. minutě zařídil nerozhodný výsledek Tino Boos. Němci se s dvěma body dotáhli na české hokejisty, kteří tak potřebují k jistotě postupu do čtvrtfinále porazit dnes večer Itálii. Švýcaři už mají účast ve vyřazovací části turnaje jistou.

Po bezbrankové úvodní části se radovali z vedoucí branky v 23. minutě Němci, kteří dosud uhráli na turnaji jen bod za remízu s Itálií. Aebischera překonal zblízka Felski, který měl před brankou soupeře hodně prostoru. Před polovinou utkání vyrovnal Conne, jenž využil přihrávku Fischera, který předtím v nájezdu proti Kölzigovi neuspěl.

V závěru druhé třetiny získal Švýcarsku vedení hrdina sobotního duelu s Kanadou DiPietro. Rodilý Kanaďan si po dvou trefách proti obhájcům zlata připsal svůj třetí gól na turnaji. Poslední slovo měl ale Boos, který nadvakrát protlačil puk mezi Aebischerovými betony a vyrovnal. Více už Němci nedokázali, šanci na čtvrtfinále by jim mohlo zachovat jen české zaváhání s Itálií.

Výsledek - skupina A: Německo - Švýcarsko 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Felski (Ehrhoff), 53. Boos (Lewandowski) - 29. Conne (Fischer), 39. DiPietro (Della Rossa). Rozhodčí: Van Massenhoven (Kan.) - Redding (USA), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 8756.