Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poctivec roku? Messi a spol. daně krátí, boxer Cotto odvedl o 60 milionů více

Sport

  11:56
PRAHA/WASHINGTON - Tak to tady ještě nebylo. Nebo ano? Američtí boxerští novináři přišli se zajímavou zprávou: portorická legenda světa šestnácti provazů Miguel Cotto odvedl v letech 2005 až 2008 na daních více, než mu ukládal zákon. A nešlo o pakatel, ale 2,5 milionů dolarů (60 milionů korun).

Miguel Cotto v tréninku se svým trenérem Freddiem Roachem. foto: facebook

Jeden z nejlepších fotbalistů planety Lionel Messi dostal v červenci u španělského soudu za krácení daní 21 měsíců natvrdo, navíc musí zaplatit ještě celkem zhruba 85 milionů korun coby penále a daňové dorovnání.

S berními úřady po celém světe se pravidelně potýkají vlastně sportovci ze všech odvětví, dá se říct, že čím bohatší, tím větší skuliny pak hledají. Také proto například především tenisová elita uvádí jako své bydliště Monte Carlo, kde vlastně žádné odvody neexistují.

V těchto dnech se za velkou louží řeší ale zcela opačný případ. Miguel Cotto je prvním portorickým boxerem, který se stal mistrem světa čtyř váhových divizích. A možná vůbec prvním sportovcem, který se soudí o to, že na daních odvedl více, než mu ukládal zákon.

„Jednali jsme o tomto problému s IRS (Internal Revenue Servise – americký finanční úřad) již několik let. Bohužel bezúspěšně a proto jsme se obrátili na soud,“ řekl Hector Soto, výkonný ředitel Cottovy promotérské společnosti.

Ve hře je přeplatek zhruba 2,5 milionů dolarů (cca 60 milionů dolarů) za roky 2005 až 2008, které nyní pětatřicetiletý boxer, který má na kontě vyrovnané a tvrdé bitvy s Floydem Mayweatherem i Mannym Pacquiaem, zjistil při zpětné revizi se svým účetním.

Proto podal Cotto minulý týden u federálního soudu žádost o navrácení této částky zpět na svůj účet. Uspěje?