• schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lenka Marušková-Hyková. | foto: Lidovky.cz

Střelkyně Marušková-Hyková získala hned na úvod ME bronz

Sport
  •   13:34aktualizováno  16:57
PRAHA - Česká reprezentantky Lenka Marušková-Hyková a Pavla Kalná-Habartová získaly na mistrovství Evropy ve sportovní střelbě v Praze bronzové medaile. Pistolářka Marušková uspěla hned v první finálové disciplíně dnešního programu, puškařka Kalná ji napodobila odpoledne. Mezi juniorkami poté obsadila druhé místo Michaela Musilová, která k bronzu výrazně pomohla i družstvu.

.

Třiadvacetiletá Marušková-Hyková, která v Aténách uspěla v disciplíně libovolná pistole na 30+30 ran na 25 metrů, zatímco dnes se prosadila ve vzduchové pistoli na 10 metrů, postoupila do finále ze sedmého místa.

Závěrečných deset ran, které se počítají i na desetiny, jí ale vyšlo nejlépe ze všech s nástřelem 100,9 bodu.

Po páté finálové ráně ji dělila od třetího místa už jen jediná desetina, po dalším pokusu se na bronzovou pozici posunula a už ji udržela. Plzeňská střelkyně tak získala svou první seniorskou medaili na kontinentálním šampionátu.

Šestadvacetiletá Kalná dokázala úspěšně nahradit olympijskou vítězku Kateřinu Emmons, která očekává v dubnu narození prvního potomka a ME tak sleduje pouze z hlediště. V dramatickém finále rozhodla Kalná o svém úspěchu až v závěrečném rozstřelu, v němž porazila Andreu Aršovičovou ze Srbska. Z vítězství se radovala Chorvatka Snježana Pejčicová, bronzová medailistka z olympiády v Pekingu.

Autor: ČTK