Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Meillard vyhrál obří slalom v Saalbachu, Odermatt nedokončil druhé kolo

Švýcar Loic Meillard se raduje z vítězství v obřím slalomu v Saalbachu. foto: Reuters

Švýcarský lyžař Loic Meillard vyhrál ve finále Světového poháru v Saalbachu obří slalom a ukončil vítěznou sérii krajana Marca Odermatta. Již jistý vítěz disciplíny i celkového hodnocení seriálu po prvním kole vedl a útočil na desátou výhru v disciplíně v sezoně, ve druhé jízdě ale v horní části trati chyboval a vypadl.
  13:30aktualizováno  14:38

„Poslední dva dny jsem cítil, že začínám být trochu nervózní. Podmínky byly náročné, i pro organizátory,“ citovala Odermatta agentura AP. Po nočním dešti trať ještě více změkla, a proto ji pořadatelé těsně před začátkem posypali solí.

Meillard po prvním kole ztrácel na Odermatta čtyři desetiny, nakonec vyhrál s velkým náskokem a připsal si druhé vítězství v sezoně. Celkem má v SP na kontě čtyři triumfy. Druhý Andořan Joan Verdú za ním zaostal o více než sedm desetin, třetí skončil o dalších osm setin zpět Švýcar Thomas Tumler.

Odermatt v součtu s minulou sezonou vybojoval 12 vítězství v obřím slalomu v řadě a měl šanci vyrovnat rekordní sérii 14 výher švédské legendy Ingemara Stenmarka z let 1978 až 1980. Na stupních vítězů v této disciplíně Švýcar chyběl poprvé po 26 závodech, z nichž 21 ovládl.

Suverén této sezony, jenž s velkým předstihem získal glóby za celkové prvenství i obří slalom, vede rovněž průběžné pořadí sjezdu a super-G. Stále má šanci stát se prvním mužem, který si v sezoně připíše 14 prvenství.

Finále SP v sjezdovém lyžování v Saalbachu

Muži - obří slalom: 1. Meillard (Švýc.) 2:36,27 (1:17.89+1:18,38), 2. Verdú (And.) -0,71 (1:19,21+1:17,77), 3. Tumler (Švýc.) -0,79 (1:19,68+1:17,38), 4. Brennsteiner (Rak.) -1,20 (1:19,99+1:17,48), 5. Kristoffersen -1,28 (1:19,73+1:17,82), 6. Haugan (oba Nor.) -1,31 (1:20,79+1:16,79) a Caviezel (Švýc.) -1,31 (1:19,66+1:17,92).

Konečné pořadí obřího slalomu: 1. Odermatt 900 (Švýc.), 2. Meillard 468, 3. Zubčič (Chorv.) 402, 4. Kristoffersen 395, 5. Kranjec (Slovin.) 347, 6. Steen Olsen (Nor.) 326.

Průběžné pořadí SP (po 33 z 36 závodů): 1. Odermatt 1902, 2. Meillard 943, 3. Feller (Rak.) 872, 3. 843, 4. Kristoffersen 718, 5. Sarrazin (Fr.) 684, 6. Kriechmayr (Rak.) 667, ...123. Zabystřan (ČR) 11.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...