Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Televize: Ať žije náš archiv! Koronavirus ovlivňuje světové dění. A tím i sportovní přenosy

Utkání kvalifikace tenisového Davis Cupu: Slovensko - Česko. Čeští fanoušci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Utkání kvalifikace tenisového Davis Cupu: Slovensko - Česko. Čeští fanoušci. | foto: ČTK

Tu někdo po nocích sledoval prestižní zámořské ligy – NBA (basketbal) a NHL (hokej), někdo pro změnu miloval víkendová odpoledne a večery u tuzemského i světového fotbalu. Stále větší oblibě se u nás těšily bojové sporty, ať už domácí scéně v čele s Oktagonem, či ty zámořské – UFC (nejslavnější liga smíšeným bojových umění MMA), nechyběl ani bohatý boxerský program.

Bojové sporty momentálně dělají vše pro to, aby svůj byznys udržely v obrátkách, byť v omezeném provozu, často bez diváků.

Další ale do konce víkendu své soutěže pozastavily, či dokonce rovnou ukončily.

„Ztráta tohoto období, ve kterém řada sportů, kterým se věnujeme, vrcholí, je samozřejmě citelná. Jak velký dopad bude mít, nelze nyní úplně říct, situace se stále vyvíjí,“ začal pro LN hodnocení nastálé situace Jiří Ponikelský, výkonný ředitel ČT Sport.

Prázdná místa na utkání mezi Los Angeles Kings a Ottawou Senators
Fanoušci v Sacramentu se nedočkali zápasu proti New Orleans. Všechny zápasy NBA...

Šéf O2 TV Sport Marek Kindernay s ním souhlasí, zároveň přidává: „Jsme na krátkodobé i dlouhodobé programové výpadky připraveni. V programové knihovně naší televize máme za necelých pět let fungování dostatek kvalitního sportovního obsahu.“

Tím tak již předesílá to, nač se musí diváci připravit. A co vlastně již zažívají.

Místo zápasů oblíbených týmů či bitvy jednotlivců je čeká oživování vzpomínek. Platí to také pro oba sportovní kanály Nova Sport.

Její zástupkyně, ředitelka sekce programu TN Nova Alexandra Ruzek, ale zacházet do stejných detailů jako její kolegové z konkurenčních televizí nechtěla.

„Vzniklá situace v souvislosti s pandemií koronaviru má samozřejmě vliv i na naše sportovní stanice. Plně ale respektujeme obtížná rozhodnutí, která vlády, sportovní ligy a další organizace musely v posledních dnech učinit. Rozsah dopadů vyplývajících z těchto změn bude znám, jakmile se situace stabilizuje.“

Ač o tom ani jeden ze zástupců televizí majících ve své programové nabídce i sportovní kanály, nechtěl zatím spekulovat, všechny čekají kvůli nastálé situaci menší či větší finanční ztráty.

„Události, které na nás v tuto chvíli dopadají, jsou hodně čerstvé. Ještě včera platilo, že se některé zápasy budou hrát bez diváků, dnes se vše ruší, zítra to může být zase jinak. Rovněž není známa budoucnost přerušených soutěží. Nyní musíme analyzovat situaci a s jednotlivými dodavateli hledat možnost, jak tuto záležitost vyřešit,“ řekl Kindernay.

Ponikelský byl o něco konkrétnější. „Záležitost aktuálně řešíme, každopádně smlouvy, které s dodavateli práv máme, s podobnými neočekávanými situacemi počítají,“ přiznal, že ČT se snažila už při sjednání smluv chránit.

Oba se shodují, že byť nyní nemají co komentovat, nemusí se zaměstnanci obávat o svoji práci. „Naše redakce pracuje dál, pracuje na dalších produktech, pomáhá případně jinde,“ tvrdí shodně.

O2 TV, která je zároveň televizním operátorem, pak zpřístupní kompletní archiv – nejen sportovní, ale vše – svým současným, ale také novým uživatelům. A to včetně HBO či pořadů pro děti.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

NHL - 155. kolo

12.3. Chicago 6 : 2 San Jose
12.3. Edmonton 2 : 4 Winnipeg
12.3. Colorado 3 : 2pp NY Rangers
12.3. Anaheim 2 : 4 St. Louis
12.3. Los Angeles 3 : 2 Ottawa

NHL - základní část

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Boston Bruins 70 38 0 0 14 227:174 100
2. St. Louis Blues 71 33 0 0 19 225:193 94
3. Tampa Bay Lightning 70 35 0 0 21 245:195 92
4. Colorado Avalanche 70 37 0 0 20 237:191 92
5. Washington Capitals 69 31 0 0 20 240:215 90
6. Philadelphia Flyers 69 31 0 0 21 232:196 89
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Josef Jendrišek se raduje z branky. Jenže příště to může být bez fanoušků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Josef Jendrišek se raduje z branky. Jenže příště to může být bez fanoušků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Josef Jendrišek se raduje z branky. Jenže příště to může být bez fanoušků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...