Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Brutální bitva. Rozhodčí ukončil duel MMA kvůli příliš velkému množství krve

Sport

  6:00
PRAHA - O bojových sportech, MMA obzvlášť, se říká, že jsou někdy až příliš brutální. Mnoho lidí je ale právě kvůli tomuto sleduje. A také kvůli krvi. Jenže ta byla důvodem, aby zkušený rozhodčí Marc Goddard o víkendu ukončil titulový duel o šampiona velterové váhy mezi Rossem Houstonem a Nicolasem Dalby.

Dalby (vlevo) a Houston po vzájemném souboji v kleci. foto: Reprofoto

Na jedné straně „Hitman“, na druhé „Lokomotivo“. To snad ani jinak skončit nemohlo. Už v prvním kole se spustila krev z roztrženého obličeje „Lokomotivo“ Dalbyho.

Ten si ale nenechal nic líbit a ve druhém zlomil svému protivníkovi nos. A tak se oba stále více a více začali podobat gladiátorům a akčním hrdinům z filmů. Jenže zde byla krev skutečná. Až moc skutečná. Zkušený rozhodčí Mark Goddard několikrát duel přerušil kvůli ošetřování jednoho, nebo druhého zápasníka.

Dalby (nahoře) a Houston během duelu.

Dalby (nahoře) a Houston během duelu.

A také utírání oktagonu.

Nic nepomáhalo. A tak poprvé v historii MMA skončil titulový duel na základě pravidla o nebezpečném pokladu pro bojovníky a obavám o jejich zdraví. Duel tak musel být vyhlášen „No Contest“, tedy bez výsledku.

Šampionem tak zůstal nadále neporažený Houston, jeho protivník získal status prozatímního držitele prestižního pásu a je vysoce pravděpodobné, že oba si to rozdají v kleci ještě jednou.

„Cítím se špatně, protože vím, že jsem na tom začínal být lépe než on. Byl to zápas na pět kol a já chtěl ukázat, že na to mám, že jsem kondičně připravený. A že se dokážu dostat z nepříjemných situací během zápasu,“ smutnil po duelu skotský bijec.

„Hodně jsem toho před duelem namluvil, protože sleduji Dalbyho hodně dlouho. Rozhodně před duelem nepotřebuji kamarádit s někým, s kým se pak jdu poprat. Ale po zápase s ním nemám problém zajít na pár piv,“ pokračoval už přece jen v uvolněnějším tónu. „Jestli jsem cítil, jak mi zlomil nos? To si piš! Jako by na mém nosu otočil kohoutkem a spustil mi krev, úplně jsem cítil, jak tryská.“

Jeho dánský vyzývatel, který je veteránem UFC, přidal: „Chtěl bych odvetu. Třeba na kartě UFC v září, kdy by se měla liga představit v Kodani.“ S tím Houston neměl sebemenší problém. A tak se zdá, že krvavé lázně budou mít pokračování. Jaké dostanou přívlastek tentokrát? Galavečer v Londýně se jmenoval „Noc šampionů“, díky jim dvěma jej ale mnozí přejmenovali na „Noc krve“.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat