Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Martínek brány UFC neotevřel, Brazilec ho v prvním kole uškrtil

Sport

  12:14
LAS VEGAS/PRAHA - Mohl se stát čtvrtým Čechem, který zavítá do nejlepší MMA ligy světa. Za brány UFC se ale domácí šampion těžké váhy Michal Martínek podíval jen na okamžik, a opět musí zpět domů. Jeho pokus o získání kontraktu Danou Whitem nakonec nevyšel, duel s Brazilcem Rodriguem Nascimentem Ferreirou prohrál v 1. kole na arm triangle.

Rodrigo Nascimento Ferreira slaví vítězství nad Michalem Martínkem. foto: Reprofoto

„Až ho trefím, půjde spát, ať si říká, co chce,“ prohlašoval v medailonku před duelem devětadvacetiletý svěřenec Andrého Reinderse.

A do souboje rozhodně nevstoupil špatně. V postoji se zdál být rychlejší a dravější, což přitom měla být výhoda o tři roky mladšího Brazilce. Nebo alespoň to tvrdil.

V klinči u pletiva pak Martínek ukázal, že sedmikilový rozdíl mezi ním a Rodrigem Nascimentem Ferreirou, nic neznamená. V jednom okamžiku se však současný šampion organizace OKTAGON MMA pokusil svého protivníka dostat na zem, a to se mu nepovedlo.

A stalo osudným. Sám se totiž ocitl v nevýhodné pozici na zádech a z podlahy už se nedokázal zvednou. Jeho soupeř, zkušený zápasník jiu-jitsu, Martínka donutil během pár desítek sekund odklepat poté, co mu nasadil škrcení zvané „arm triangle“.

Po 196 vteřinách prvního kola byl konec nejen souboje, ale i snům bývalého hokejisty probojovat se do UFC. Naopak Brazilec může být pro Whita velkým lákadlem, a to díky jeho životnímu příběhu, který se v dětství odehrával v chudinských čtvrtích Brazílie.

Ostatně Ferreira skutečně šanci dostal, a nejspíše ho na některém z galavečerů uvidíme již v srpnu. „Jsem nesmírně šťastný, věděl jsem, co mne čeká. Tušil jsem, že mne bude chtít Michal poslat na zem, ale věřil jsem, že moje jiu-jitsu bude lepší než to, co umí on,“ pronesl přímo v hale po zápase nový bijec UFC v těžké váze.

Mimochodem, narozdíl od minulých ročníků, je letos prezident slavné ligy v rámci své show Dana White’s Contender Series nesmírně štědrý. Z pěti zápasů nedostal smlouvu pouze jeden z dvojice Daniel Rodriguez vs. Rico Farrington, jinak si kontrakt vysloužili všichni vítězové, vedle Brazilce ještě sličná Tracy Cortezová, Aleksa Camur a Aalon Cruz.

Posledně jmenovaný o své smlouvě věděl vlastně ještě před vyhlášením triumfu nad Steven Nguyenem, kterého sestřelil v závěru třetího kola parádním kolenem.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat