Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Ostuda na florbalovém MS. Pořadatelé Slovenkám pustili českou hymnu

Sport

  10:57aktualizováno  11:22
Neuchatel - Slovenským florbalistkám na probíhajícím mistrovství světa ve švýcarském Neuchatelu štěstí zatím nepřeje. Během úvodního víkendového utkání proti obhájkyním titulu ze Švédska Slovensky prohrály 1:23, aby toho nebylo málo, tak při ceremoniálu zahráli pořadatelé reprezentantkám českou hymnu.

Slovenské florbalistky před začátkem odehrání hymny. foto: instagram.com/slovakfloorballReprofoto

Florbalistky Švédska rozdrtily při vstupu do mistrovství světa v Neuchatelu Slovensko s českým trenérem Michalem Jedličkou 23:1. Pěti brankami se na kanonádě vítězek šesti minulých světových šampionátů podílela Emelie Wibronová.

Nejbizarnější situací celého ale byla úvodní ceremonie, kde nastal přehmat pořadatelů. Ti totiž místo slovenské hymny přehráli tu českou, reakce Slovenek byla vypovídající. „To si dělají srandu,“ kroutily nechápavě hlavou. Za účasti českých vlaječek promítaných na hrazení si pořadatelé po chvíli chybu uvědomili a pustili slovenskou.

Hymna začíná v čase 10:40:

„Omlouváme se za tuto chybu. Slibujeme, že se už podobný exces nebude opakovat,“ sdělila po incidentu Mezinárodní florbalová federace.

Na minulém šampionátu doma v Bratislavě v roce 2017 skončily Slovenky na historicky nejlepší páté pozici.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...