Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

VIDEO Porušení řádu, vole. Spadla jsem. Strýcová vynadala sudí a pak se omluvila

Sport

  16:00
PROSTĚJOV - Barboru Strýcovou musíte buď milovat, nebo nenávidět. Její šest let stará hláška M*dá mi v hlavě zlidověla stejně jako její tradičně ostrý slovník vůči sobě, protihráčkám či umpirovým rozhodčím. A právě jednu z nich si tenistka Prostějova vzala „do parády“ v sobotním zápase extraligy proti přerovské Karolíně Muchové.

Barbora Strýcová opět povolila uzdu svému temperamentu. foto: Reuters

Nepatří mezi hvězdy, ve Fed Cupu je však Strýcová za hrdinku

Třicetiletá plzeňská rodačka letos zažila životní sezonu. Nejprve získala bronzovou olympijskou medaili a poté velkou měrou pomohla ve finále proti Francii českému týmu k obhajobě titulu ve Fed Cupu.

Kdo by čekal, že se díky tomu dvacátá žena žebříčku WTA za rok 2016 na kurtech zklidní, ten se mýlil. Bára v duelu s Muchovou řádila na konci druhého setu, když si začala nahlas nadávat.

„Ty vole, prostě mě se*e tady ta chyba, vole. Strašně,“ rozčilovala se Strýcová, což neuniklo sluchu umpirové sudí.

Barbora Strýcová slaví.
Finále Fed Cupu 2016: Barbora Strýcová slaví rozhodující bod v závěrečném deblu.

„Porušení řádu, nevhodné vyjadřování, napomenutí Prostějov,“ zahlásila rozhodčí směrem ke Strýcová.

Chvíli to vypadalo, že Bára výtku přijme a nechala si od podavače hodit míčky. Před podáním si však sama pro sebe zamumlala: „Porušení řádu? To je ňáká novinka, ne?“ usvědčilo ji video.

To by však nebyla Strýcová, kdyby to bylo všechno. Za další dvě výměny doběhla na síti míček, napálila ho však jen do míst, kde stála Muchová a ta pohodlně zakončila do odkrytého kurtu. Bára se skácela k zemi a k rozhodčí prohlásila. „Porušení řádu, vole. Spadla jsem.“

To naštěstí pro ni přešla umpirová sudí bez dalšího napomenutí, případně přidělení bodu Muchové.

Strýcová, která nervózní zápas vyhrála 6:4, 4:6 a 6:4, se pak svým fanouškům omluvila. „Někdy mi to ujede. Znáte film Demoliton man? Když musíš, tak musíš.“ napsala na svůj facebookový profil a doplnila zprávu emoticony s andělem a čertem.

Autor: