Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Vitalij Kličko přejel 'kecala' Johnsona, ten se pustil i do jeho bratra

Sport

  0:10aktualizováno  13:52
PRAHA/BERN - Žádné překvapení nepřipustil v bernské PostFinance Aréně osmatřicetiletý Ukrajinec Vitalij Kličko. V titulovém zápase o pás mistra světa WBC porazil třicetiletého Američana Kevina Johnsona jasně na body. Kličko obhájil potřetí po návratu do ringu v roce 2008 svůj titul a ve 41. zápase kariéry si připsal 39. vítězství (teprve druhé na body). Johnson ve čtyřiadvacátém zápase mezi profesionály poprvé prohrál.

Vitalij Kličko slaví obhajobu. foto: ČTK

"Pošlu tě do devátého kola k zemi! Možná do sedmého! A když budu ve formě, tak již v pátém," tak provokoval neznámý Kevin Johnson před duelem obrovitého Vitalije Klička, obhájce titulu WBC. Huba se třicetiletému americkému boxerovi nezastavila ani během utkání.

BOX ON-LINE NA WWW.LIDOVKY.CZ

O co více ale kecal, o to více inkasoval. Sice ustál v ringu jako teprve druhý boxer v historii (a první za posledních devět let!) s Vitalijem Kličkem všechna vypsaná kola, nic moc v nich ale nepředvedl. Podmanění těžké váhy v podání "Kingpina" (Šéf), jak si Johnson nechává přezdívat, se nekonalo. Spíše naopak.

Také proto sudí na konci jednoznačně rozhodli o výhře obhájce z ukrajinského boxerského klanu. Pouze jeden z nich neviděl ve všech kolech vítězství Vitalije Klička a nejspíše za druhé, ve kterém otevřel Johnson soupeři pravé obočí, přiřkl italský rozhodčí jednu "desítku" také na stranu Američana.

Co bude dál? Haye nejspíše bude boxovat s Ruizem, potom je na řadě jeden z Kličků
Zápas ve vyprodané hokejové hale v Bernu měl jasný průběh, Vitalij honil všech dvanáct kol soupeře po provazech. Johnson ale potvrdil, že i přestože váží téměř 115 kilo je velmi pohyblivý, a hodně úderům zkušenějšího Ukrajince se dokázal vyhnout. Především se chytře schovával na Kličkovu levou stranu a nedával soupeři šanci, aby zakončil svou drtivou pravačkou, díky které má přezdívku Železná pěst.

1. část:

2. část:

3. část:

4. část:

Američan toho ale směrem dopředu příliš nepředvedl a tak alespoň neustále svého soka provokoval různými hláškami a průpovídkami. Jakoby si spletl místo a také účel své sobotní mise. Po přestřelce v posledních vteřinách zápasu se dokonce pustil slovně také do Vitalijova bratra Vladimira a nebylo daleko k tomu, aby si dal další kolo také se světovou jedničkou a držitelem tří pásů mistra světa.

Svou nabubřelost nezapřel Johnson ani po zápase. "Jsem zklamaný, byl jsem připraven Vitalije poslat k zemi," řekl do mikrofonů německé televize RTL, za což si vysloužil hromový pískot šestnácti tisíc fanoušků.

BODOVÍ ROZHODČÍ

Jak to viděli sudí:
Guido Cavalleri (Itálie): 119-109
Fabian Guggenheim (Švýcarsko): 120-108
Omar Mintun (Mexiko): 120-108.

Jen Timo Hoffmann dokázal ustát s Vitalijem Kličkem 25. listopadu 2000 všech dvanáct kol. Kličko nedoboxoval do konce ani dva své zápasy, které prohrál, obě totiž skončila k.o. v jeho neprospěch.

"Jsem spokojený s výhrou, bylo to těžké utkání. Radost mi kalí jen fakt, že jsem ho nesundal. Co se bude dít nyní ještě nevím. Hayeho nejspíše čeká zápas s vyzývatelem Johnem Ruizem. Přeji mu hodně štěstí," vyprávěl po utkání ještě v ringu Vitalij Kličko. Proč přání úspěchu muži, který jeho i bratra neustále uráží?

Odpověď je jasná, pokud Haye vyhraje, nic nebude bránit tomu, aby se uskutečnil očekávaný souboj jednoho z ukrajinským obrů a drzého britského bijce. "David je světovým šampionem v nesmyslném kecání. Ať s ním budeme boxovat já či bratr, oba jej pošleme k zemi," potvrdil předchozí řádky ukrajinský šampion.

Rok 2010 bude v nejsledovanější boxerské kategorii nesmírně zajímavý, vždyť jej otevře souboj dvou legend ringu - Evandera Holyfielda a Francoise Bothy. Poté se v březnu střetnou Vladimir Kličko s Eddie Chambersem a zhruba ve stejnou dobu David Haye buďto s Johnem Ruizem (zápas je již údajně před podpisem smluv z obou stran) nebo s Vitalijem Kličkem.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat