Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Vladimir Kličko vyzval Hayeho: Neutíkej pořád, já jsem připraven

Sport

  9:29aktualizováno  15. dubna 1:47
PRAHA - Nejlepší boxer současnosti Vladimir Kličko rozehrál hru, kterou by od něj nikdo nečekal. Ukrajinský šampion organizací WBO a IBF veřejně vyzval Davida Hayeho, mistra světa organizace WBA, na sjednocující zápas o pozici světové jedničky. „Ten zápas musíš podstoupit, jestli chceš být respektovaný,“ popíchnul Kličko svého soka.

Vladimir Kličko. foto: www.youtube.com

Výzva, kterou by fanoušci a odborníci spíše čekali od výřečného britského boxera, zazněla prostřednictvím nahrávky z úst nejlepšího současného boxera těžké váhy Vladimira Klička (33). "Jmenuji se Vladimir Kličko a tuhle výzvu bych chtěl zaslat fanouškům boxu a především Davidu Hayemu … v zájmu všech fanoušků tě vyzývám k tomu, aby ses se mnou utkal. Nemůžeš přede mnou pořád utíkat," překvapil ostrostí svých slov třiatřicetiletý šampion IBF a WBO.

HAYE BYL NOČNÍ MŮROU PRO RODIČE, TEĎ CHCE ZE SNŮ BUDIT KLIČKY - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Konečný: Vladimirovi se povedl skvělý tah
Dají se brát jeho slova vážně nebo je to jen marketingový tah? "Myslím, že chce jen zvednout cenu toho případného duelu, ale nakonec k němu stejně nedojde," řekl LN Ondřej Pála, nejlepší česká těžká váha. "Je to od něj skvělý tah, který se musí brát vážně. Vybral si skvělou chvíli. Haye se teď z toho zápasu bude těžko vykecávat," nabízí svůj pohled Lukáš Konečný, nejúspěšnější český profesionál.

NAHRÁVKA VLADIMIRA KLIČKA SMĚREM K DAVIDU HAYEMU:

Ať tak či tak, fanoušci profiboxu mají o čem mluvit. Kličkovu výzvu si na youtube.com prohlédlo je za prvních čtyřiadvacet hodin přes 250 tisíc uživatelů. A bude velmi zajímavé sledovat, s čím přijde jindy výřečný David Haye. "Je jasné, že pokud bude mluvit o nějakém jiném zápase, bude lhát. Nic domluveného nemá a týden po posledním duelu ani mít nemůže. Pokud se k tomu nepostaví jako chlap, může hodně ztratit," nezávidí současnou pozici britskému boxerovi Konečný.

"Ale je dobře, že k tomu došlo, podle mě to ten očekávaný duel urychlí, vždyť ani jeden nemají domluvený žádný duel," doplňuje český bijec. A s jeho slovy souhlasí i další odborníci i fanoušci. Vladimir Kličko i David Haye obhajovali své tituly dva týdny po sobě (20. března Kličko porazil Chamberse, 4. dubna porazil Haye dalšího Američan Ruize, pozn. redakce). Na Hayeho bude sice čekat povinná obhajoba pásu šampiona WBA proti vítězi duelu Ruslan Čagajev-Kali Meehan, jenže ten se uskuteční až 22. května.

Vladimír Kličko a David Haye.

Haye se z toho bude jen hodně těžko vykecávat
"Už se těším zpět do ringu. Nejprve porazím Meehana, poté Hayeho a pak bych rád dostal šanci na odvetu s Vladimirem," řekl po domluvení střetnutí s Meehanem jedenatřicetiletý Uzbek.

CO ŘEKLI

"Chtěl jsem ho vyzvat takto veřejně. Aby nikdo nemohl říct, že se s ním nechci střetnout.... je to teď na něm... Věřím, že se zachová jako chlap... Jsem šampionem už hodně dlouho, věřím, že žádná organizace nebude proti sjednocovacímu duelu... Vím, že za Davidem stojí hodně lidí, co o ten zápas nestojí, ale věřím, že k němu nakonec dojde... Stejně tak vím, že ustoupí Povětkin, který mě má jako jednička IBF právo vyzvat... Pokud bude mít zájem utkáme se později," Vladimir Kličko.

"Do konce tohoto týdne začneme jednat s promotéry a organizacemi zda bude možno toto utkání uskutečnit. Poté řeknu více," David Haye.

Pokud by vše šlo podle přání fanoušků i odborníků, možná bude moci jeden zápas ze svého plánu vyškrtnout. To za předpokladu, že by Haye výzvu mladšího z bratří Kličků přijal a Vladimir by očekáváný sjednocovací duel o pásy WBA, WBO a IBF vyhrál.

"Kdyby se měl zachovat jako chlap, tak Haye tu výzvu od Klička přijme. Ideální načasování Vladimirovy nahrávky vidím i v tom, že oba by měli na přípravu podobně dlouhou dobu," má jasno Konečný. "Ale domluvení zápasu nezávisí jen na boxerech. Kolem obou se pohybuje hodně lidí, kteří mají nakonec hlavní slovo," dodává jedním dechem. "Podle mě ani jedna stranu ten zápas moc nechce. Lidi, co za nimi stojí, o ten duel nemají zájem," doplňuje svého kolegu Pála.

Navíc o zápas s Vladimirem stojí Alexander Povětkin, podle mnohým korunní princ těžké váhy. Jako jednička žebříčku organizace IBF má právo Vladimira Klička vyzvat, načež ji musí šampion přijmout. Jinak by o pás přišel. "Ale je pak na samotné organizaci, na kdy duel naplánuje," vrací vše do víru spekulací Konečný.

Provokatér Haye.

Zápas o absolutního šampiona se zase přiblížil
Ty přiživují i některá média, která tvrdí, že Povětkin zápas s mladším Kličkem za určité odstupné odloží právě kvůli duelu Kličko-Haye. Aby byl celý příběh ještě zamotanější, za Povětkinem stojí stejní lidé, kteří částečně spolupracují i s Hayem.

"Chci Povětkina anebo Hayeho. Je mi jedno, koho porazím," řekl před dvěma týdny třiatřicetiletý ukrajinský dvoumetrový chasník a šampion organizací IBF, WBO a méně významné IBO. Zdá se, že si již vybral. A pro fanoušky boxu je to jen a jen dobře. A již jednou zrušený zápas Vladimir Kličko-David Haye (loni na jaře pro Hayeho údajné zranění, pozn. redakce) je totiž momentálně největším lákadlem supertíhy a tím i celého boxerského světa.

Anketa

Přijme David Haye výzvu Vladimira Klička?

Ano, zápas bude do konce léta 39
Ano, ale zápas se nakonec stejně kvůli zákulisním tahanicím neuskuteční 93
Ne, bude se vymlouvat 14
Ne, protože dostane strach 28

Jen si to představte. Fotbalový chrám Wembley pro 80 tisíc fanoušků. Příjemné letní počasí, odtažená střecha a za svitu měsíce a záře hvězd i reflektorů si to jedné anglické noci rozdávají o pás absolutního šampiona nejsledovanější boxerské váhové kategorie dva nejlepší boxeři současnosti. Jen těžko si lze přát více…

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!