Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Výstava pro Michaela. Ferrari uctí Schumacherovo jubileum

Sport

  10:14
Maranello / Praha - Závodní tým formule 1 uctí kulaté narozeniny své legendy, Michaela Schumachera, uspořádáním výstavy se jménem „Michael 50“. Výstava by měla začít 3. ledna, kdy bude německému pilotovi 50 let.

Michael Schumacher (vlevo) a Luca di Montezemolo. foto: Reuters

Schumacherův zdravotní stav údajně není dobrý, což při nedávné návštěvě Prahy nevyvrátil ani bratr Ralf. „Rodina si nepřeje podávat informace o zdravotním stavu Michaela,“ tlumočil žádost rodiny Schumacherových Tomáš Richtr, moderátor tiskové konference.

Michael by měl 3. ledna slavit narozeniny, jenže už dříve „oslaví“ Schumacherova rodina právě výročí pěti let od tragické nehody na lyžích, od níž německý pilot zůstává na lůžku a potřebuje intenzivní lékařskou pomoc. A to se datuje na 29. prosince.

Michael Schumacher po první výhře v F1.
Michael a Mick Schumacher.

I proto se Ferrari výstavou bude snažit alespoň trochu zlepšit ponurou náladu. Celá výstava se bude konat v muzeu v italském Maranellu, což je hlavní stan stáje, za kterou od příštího ročníku bude válčit duo Sebastian Vettel – Charlec LeClerc.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...