3. října 2010 17:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zlatou přilbu vyhrál Pedersen, Aleš Dryml dojel sedmý

Vítěz Zlaté přilby Pedersen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítěz Zlaté přilby Pedersen. | foto: ČTK

PARDUBICE Zlatou přilbu, 62. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze, vyhrál v Pardubicích po suverénním výkonu Dán Nicki Pedersen. Na stupních vítězů se za ním seřadili Švédové Fredrik Lindgren a Andreas Jonsson. Nejlepším z Čechů byl Aleš Dryml, který vyhrál malé finále a skončil tak sedmý.

Svoje umění ve čtvrtfinále ukazoval zkušený Američan Greg Hancock, neboť vyhrál dvě jízdy a do třetí už nenastoupil, v semifinále se mu však už tak nevedlo, ale do finále snadno prošel a skončil nakonec pátý. Stejně se však ve čtvrtfinále dařilo i Pedersenovi, který ale vyhrál i první dvě semifinálové jízdy a ve třetí raději šetřil síly na boj o Zlatou přilbu.

Na startu se nakonec objevilo celkem dvanáct českých jezdců, do čtvrtfinále se jich ale z vylučovacích jízd dostalo jen pět. Nejlépe si vedl domácí závodník Aleš Dryml, který s osmi body postoupil do semifinále jako jediný z Čechů. Tam ale obsadil ve druhé skupině čtvrté místo s pěti body a finále mu uniklo.

"Dneska mi to prostě nejelo," říká Dryml
Nezopakoval tak své třetí místo z roku 2005. "Měl jsem dnes celý závod pocit, že jsem byl pořád někde špatně nebo pozdě. Nějak mi to prostě nejelo," prohlásil po závod Dryml. Změnil proto nastavení

motocyklu, což se mu vyplatilo a v malém finále kraloval. "Tam už jsem měl konečně pocit, že to jelo. Škoda," litoval promarněné šance na velké finále.

Nedařilo se dalšímu Dánovi Hansi Andersenovi, který spolu s Australanem Chrisem Holderem jako jediní ze sedmi přítomných stálých jezdců mistrovství světa vypadli již ve čtvrtfinále. Semifinále se stalo konečnou i pro dalšího účastníka Grand Prix Dána Kennetha Bjerreho. Překvapením byla finálová účast Němců Kevina Wolberta, v cíli čtvrtého muže, a nakonec šestého Christiana Hefenbrocka.

ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz