21. prosince 2017 7:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jak dát Severokerejcům přes nos. Bílý dům prý urychlil přípravu útoku na KLDR

Trump hodlá ve věci KLDR podniknout ostré kroky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump hodlá ve věci KLDR podniknout ostré kroky. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Bílý dům „dramaticky“ rozšířil přípravu na vojenský útok proti Severní Koreji vzhledem k obavě, že diplomacie nefunguje. Uvedl to ve čtvrtek na svém webu britský list The Daily Telegraph s odvoláním na anonymní zdroje ve vládě a v bezpečnostních složkách USA.

„Pentagon se snaží nalézt řešení, které by umožnilo dát Severokorejcům přes nos, varovat je a ukázat, že nežertujeme,“ řekl listu bývalý americký činitel obeznámený se situací. Cílem je zastavit severokorejský jaderný a raketový program.

Jednou z možností je zničení odpalovací rampy ještě dřív, než z ní může být odpálena další raketa, napsal The Daily Telegraph. Dalším cílem útoku mohou být zbrojní sklady, uvedl list.

Pchjongjang uskutečnil zatím poslední test balistické rakety koncem listopadu. Raketa, která proletěla 950 kilometrů, by podle expertů mohla být schopna zasáhnout celé území kontinentálních USA.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz