11. listopadu 2017 11:12 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump cestou do Asie dokazuje, že je ničitel, myslí si KLDR. Touží prý po válce

Trump dostalčepici od Shinza Abeho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump dostalčepici od Shinza Abeho. | foto: Reuters

PCHJONGJANG Americký prezident Donald Trump podle Severní Koreje svou první cestou do Asie dokazuje, že je „ničitel“ a jde mu o rozpoutání války na Korejském poloostrově. V tomto smyslu se v sobotu vyjádřil mluvčí severokorejského ministerstva zahraničí.

Trump navštívil Japonsko, Jižní Koreu, Čínu a nyní je ve Vietnamu, kde v pátek řekl, že nelze dopustit, aby o budoucnosti celého regionu rozhodovaly „zvrácené fantazie“ severokorejského diktátora.

„Trump při své návštěvě odhalil svou pravou tvář coby ničitele světového míru a stability, který usiluje o rozpoutání jaderné války na Korejském poloostrově,“ řekl mluvčí severokorejské diplomacie.

Ve středu na konci návštěvy Jižní Koreje americký prezident doporučil KLDR, aby Spojené státy nepodceňovala. Řekl, že jsou připraveny použít vojenskou sílu k zastavení jakéhokoli útoku. Vyzval také KLDR, aby začala jednat a uzavřela dohodu, která jadernou krizi na Korejském poloostrově ukončí.

KLDR na to reagovala sdělením, že není připravena o ukončení programu vyjednávat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz