5. května 2019 7:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Cestou na vojenská cvičení ve Venezuele havaroval armádní vrtulník, sedm lidí zemřelo

Vojenský vrtulník (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojenský vrtulník (ilustrační foto). | foto: Volné dílo: Staff Sgt. Vernell Hall, U.S. Army; Wikimedia

Caracas  Nedaleko Caracasu v sobotu havaroval vrtulník venezuelské armády, všech sedm osob na palubě zahynulo. Oznámilo to podle agentury Reuters venezuelské ministerstvo obrany. Vrtulník se podle ministerstva zřítil při letu z Caracasu do státu Cojedes na západě země. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v sobotu ve státě Cojedes sledoval sérii vojenských cvičení, která podle něj demonstrovala připravenost venezuelské armády na hrozbu představovanou Spojenými státy.

Maduro tvrdí, že Washington podněcuje snahy o jeho svržení. Spojené státy a desítky dalších zemí uznávají jako prozatímního prezidenta Venezuely vůdce opozice Juana Guaidóa. Opozice se nyní snaží přesvědčit armádu, aby se přidala na její stranu.

ČTK
A. Prst Ten vrtulník je ruský? 15:43 5.5.2019
M. Hájek Asi Eurocopter. 16:51 5.5.2019
A. Bureš špinavej benzín z Ruska 11:03 5.5.2019

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?