5. května 2019 7:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Cestou na vojenská cvičení ve Venezuele havaroval armádní vrtulník, sedm lidí zemřelo

Vojenský vrtulník (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojenský vrtulník (ilustrační foto). | foto: Volné dílo: Staff Sgt. Vernell Hall, U.S. Army; Wikimedia

Caracas  Nedaleko Caracasu v sobotu havaroval vrtulník venezuelské armády, všech sedm osob na palubě zahynulo. Oznámilo to podle agentury Reuters venezuelské ministerstvo obrany. Vrtulník se podle ministerstva zřítil při letu z Caracasu do státu Cojedes na západě země. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v sobotu ve státě Cojedes sledoval sérii vojenských cvičení, která podle něj demonstrovala připravenost venezuelské armády na hrozbu představovanou Spojenými státy.

Maduro tvrdí, že Washington podněcuje snahy o jeho svržení. Spojené státy a desítky dalších zemí uznávají jako prozatímního prezidenta Venezuely vůdce opozice Juana Guaidóa. Opozice se nyní snaží přesvědčit armádu, aby se přidala na její stranu.

ČTK
A. Prst Ten vrtulník je ruský? 15:43 5.5.2019
M. Hájek Asi Eurocopter. 16:51 5.5.2019
A. Bureš špinavej benzín z Ruska 11:03 5.5.2019

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz