Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další kontroverze v královské rodině. Meghan obvinila Buckinghamský palác ze lží. Sama je nařčena ze šikany

Rozhovor s Oprah Winfreyovou bude velmi sledovaný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozhovor s Oprah Winfreyovou bude velmi sledovaný. | foto: Joe Pugliese/Harpo Productions via AP

LONDÝN/PRAHA Poté, co se objevila v médiích zpráva, že Meghan Markleová ještě jako členka královské rodiny šikanovala své podřízené, došlo nyní na nařčení také z její strany. Manželka prince Harryho obvinila v upoutávce na rozhovor se slavnou moderátorkou Oprah Winfreyovou Buckinghamský palác z udržování lží o ní a jejím muži.

Napětí mezi britskou královskou rodinou a chotí prince Harryho, americkou herečkou Meghan Markleovou, znovu narůstá. Má to přitom hned několik důvodů. Patrně hlavním z nich je médii propíraný a očekávaný rozhovor známého páru s Oprah Winfreyovou, který by měl být odvysílán v USA tuto neděli.

Princ Harry a Meghan Markle sází květiny během návštěvy mateřské školy v Los...
Britský princ Harry a jeho americká manželka Meghan.

Emoce vzbuzují i britská média. Deník The Times s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že Meghan šikanovala své podřízené a někteří kvůli tomu museli odejít ze zaměstnání. „Vévodkyně je zarmoucena tímto posledním útokem na její osobu, zejména jako někdo, kdo se sám stal terčem šikany,“ uvedl mluvčí Markleové pro CNN s tím, že jde o kampaň založenou na dezinformacích.

Zástupci Buckinghamského paláce reagovali slovy, že královská rodina netoleruje a ani nebude tolerovat šikanování nebo pronásledování na pracovišti. „Naše personální oddělení prozkoumá okolnosti uvedené v článku (The Times),“ stálo v prohlášení.

Ve světle těchto událostí navíc vyšla již druhá upoutávka na zmiňovaný rozhovor s proslulou Oprah Winfreyovou. V klipu se Meghan vyjadřuje k tomu, proč se pár vzdal své role v královské rodině.

„Nevím, jak by mohli očekávat, že po celé té době budeme stále jen mlčet, jestliže Firma hraje aktivní roli v šíření lží o nás,“ řekla americká herečka. Slovem Firma přitom narážela na označení, kterým britská královská rodina sama sebe někdy charakterizuje. „A pokud je s tím spojeno riziko, že o něco přijdeme, myslím, že už jsme toho ztratili dost,“ doplnila.

Celý rozhovor, který je v médiích propagován jako intimní a rozsáhlý, má pokrývat celou řadu témat. Zástupci televize CBS konstatovali, že vévodkyně ze Sussexu promluví o svém vstupu do královského rodiny, manželství s Harrym, či o mateřství nebo zvládání života pod silným tlakem veřejnosti. Společně s manželem, se kterým se vzali v roce 2018 na královském hradě Windsor, pak mají zveřejnit také podrobnosti přesunu do Spojených států a své budoucí plány.

Manželský pár se svých oficiálních povinností vyplývajících ze členství v královské rodině zřekl minulý rok v březnu s tím, že dá přednost osobní svobodě a nezávislosti na veřejných financích. V současné době i s již téměř dvouletým synem Archiem žije v Kalifornii v Los Angeles. V polovině února letošního roku dvojice oznámila, že Meghan čeká druhého potomka.

Koronavirus si ještě nevšiml, že s ním bojujeme, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vybili jsme mnoho živočišných druhů, tak se nemůžeme divit, že jiný druh zaútočí na nás. Má na to právo, říká...

Test nanorespirátorů a nanoroušek: Polovina chrání jen naoko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Spoléháme se, že díky rouškám a respirátorům budeme patřit k těm šťastným, kterým se podaří uchránit před covidovou...

Mlynáři byli sexuální predátoři raného novověku, vypráví historik Čechura

Jaroslav Čechura je přední znalec mikrohistorie, jež se zabývá životy a vztahy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak krutí byli soudci, drábové a panstvo? Co si sedlák mohl dovolit, a za co dostal oprátku? Proč bylo právo v praxi...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA ZAŘÍZENÍ NA ZPRACOVÁNÍ KOVŮ (29500 – 33000)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 29 500 - 33 000 Kč