29. června 2017 21:26, aktualizováno 30. 6 7:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Paříži se muž pokusil najet do davu lidí před mešitou. Zřejmě šlo o úmyslný útok

Policisté v Paříži - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté v Paříži - ilustrační foto. | foto: Reuters

paříž Ve čtvrtek večer se pokusil muž v SUV najet do skupiny lidí stojících před mešitou v pařížské čtvrti Creteil. Podle policie nebyl nikdo zraněn, auto narazilo jen do zábran, které tam policie umístila. Muž byl zatčen.

Na předměstí Paříže ve čtvrtek zatkli muže, jenž se pokusil najet autem do davu před mešitou. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Motiv útočníka je nejasný, uvedla policie podle agentury Reuters.

Incident se odehrál před muslimským svatostánkem na předměstí Créteil na jihovýchodě Paříže. Zadrženému se nepodařilo do nikoho najet, neboť mu v tom zabránily bariéry před mešitou. Řidiče a vlastníka vozidla bude vyšetřovat běžné policejní oddělení, nikoli protiteroristická jednotka.

Podle policie jsou motivy činu nejasné, podle francouzského listu Le Parisien se muž snažil uskutečnit „pomstu“ za dřívější útoky propojené s teroristy Islámského státu. Od roku 2015 bylo při útocích ve Francii zabito před 230 lidí, stovky dalších bylo zraněny.

Podle Le Parisien je zatčený arménského původu a nebyl ani opilý ani pod vlivem drog. Z místa činu ujel a policie jej zadržela u něj doma, aniž kladl odpor, uvedl server listu Le Point.

Podobný útok na muslimy s použitím auta se stal před deseti dny na severu Londýna. Tehdy sedmačtyřicetiletý řidič dodávky zabil jednoho člověka a 11 dalších zranil. Jeho oběti vycházeli v noci po modlitbě z islámského komunitního centra ve čtvrti Finsbury Park.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz