Čtvrtek 4. března 2021svátek má Stela 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Vypadá to, že Itálie je z nejhoršího venku. Počty úmrtí i nakažených každým dnem klesají

Žena na vyhlídce na Řím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena na vyhlídce na Řím. | foto: ČTK

Řím Bilance obětí koronaviru v Itálii se za poslední den zvýšila o 415, což je nejméně od poloviny března. Nejnižší za pět dní je i počet nově nakažených, pozitivních testů bylo od pátku 2357. Informoval o tom úřad civilní ochrany.

Celkově v zemi zemřelo od začátku epidemie 26 384 osob s nemocí covid-19, nakazilo se přes 195 000 lidí. V současné chvíli je v Itálii infikováno koronavirem kolem 105 000 lidí, počet aktuálně nakažených klesá už šestý den v řadě.

Bělorusko hlásí za den rekordních 817 nakažených, jinde v Evropě se situace spíše uklidňuje

V posledních dvou týdnech přibývá z pohledu statistik čím dál více pozitivních signálů, které potvrzují hodnocení odborníků, že epidemie v této jihoevropské zemi už je za vrcholem. Experti obrat přisuzují účinkům celostátní karantény, která platí od začátku března. Skončit by měla 3. května.

Denní bilance úmrtí byla v sobotu už čtvrtý den nižší než 500. Počet nově nakažených překonal hranici 4000 naposledy před dvěma týdny. Nepřetržitě už přes dva týdny ubývá i pacientů, kteří kvůli vážnému průběhu infekce skončili na jednotce intenzivní péče. Nyní jich je asi 2100. Uzdravených je v Itálii už přes 63 000 lidí.

Situace se viditelně zlepšuje i v nejhůře zasaženém regionu Lombardie, kde se za poslední den zvýšil počet úmrtí o 103 na 13 269. V pátek region ohlásil 166 obětí, ve čtvrtek 200.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...